Hei,
meille syntyi pieni epäluottamus mieheni kanssa, kun tämä oli lähettänyt eräälle naiselle (kaverilleen) kuvaa vatsalihaksistaan, kun kaveri oli tällaista pyytänyt. Aluksi kielsi kaiken, mutta myönsi lopulta, kun juttua alettiin kaivelemaan.
Tämän tiedon minulla tarjosi tämän naisen mustasukkainen mies, joka otti minuun yhteyttä facebookissa. Kysyin sitten vielä naiselta, onko viestiä tullut ja tämä sanoi tulleen. Nainen itse oli pyytänyt kuvaa ja mies oli lähettänyt.
Minulla nyt vähän päässä pyörii, olenko oikeasti nipo, kun en ymmärrä, miksi toiselle naiselle tuollaisia kuvaviestejä pitää pyynnöstä lähetellä ja sitten vielä valehdella, kun asia paljastuu?
Kuvaviestejä toiselle naiselle
6
433
Vastaukset
- niinpäseniin
No hoijjaa. Ei tommosta kyllä itte sulattas!
- Pettää sua
Niil on ihan varmasti suhde. Mun EX mies lähetteli ittestään vastaavia kuvia ja myös sellasia jossa näky enemmänkin.. Tapailivat salaa yms.
- Hukassa oleva
Minullakin samankaltainen tilanne. Tosin tässä tilanteessa mieheni oli pyytänyt kuvaa toiselta naiselta. Eikä mitään viatonta kuvaa, vaan jotain likaista...
Valehteli ja yritti peitellä asiaa, vaikka oli jo jäänyt kiinni.
Nyt katuu ja anelee anteeksiantoani, ja vakuuttelee, että kyse oli vain hetken mielijohteesta. En tiedä mitä pitäisi tehdä... - kyylät
Jos ne oikeesti olisivat pettämässä, niin jättäisivätkö viestinsä muitten luettavaksi? Hädissään ukko kielsi asian, kun siitä alettiin kysellä. Seuraavaksi menee puhelin lukkoon ja netti salasanalle, mikä on mielestäni ihan asiallista. Ihmisillä on yksityisyys olemassa. Jos joku on pettääkseen, niin se tekee sen kyllä niin, ettei jää jälkeäkään. Kohta ei uskalla väärinkäsitysten pelossa edes hymynaamaa lähettää, kun sekin on tulkittavissa pettämiseksi.
- mustis on mutsis
Mulle saa laittaa kuvia Kolmannesta Naisesta. Mutta ei siitä mustasukkaisesta miehestä, ainakaan jos sillä ei oo päällä kuin ne sukat.
- janina 84
Minun mies laittaa kuvia alapäästään, itsestään suihkussa ym. netissä tapaamilleen naisille, mutta hän on aina ollut melko vilkas persoona. En ole antanut WhatsApp-chattailun ja Livechatissa roikkumisen häiritä, ei se sitä lopeta kuitenkaan. Hyväksyn sen osana miestä, kuitenkin hän on tosi hellä ja hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti22131088Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole10820505SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude30615537Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy15610718Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1189640Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla408274Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump358222Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2376762Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2046413Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri365993