Pitäisikö Suomen vallata Pietari?

mitä mieltä tästä

Saataisiin kymmeniätuhansia kauniita naisia rajojemme sisälle ja vähän sitä monikultuurisuutta katukuvaan?

7

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ht ...

      Kai tiedät että Pietarin kaupungissa on asukkaita suunnilleen yhtä paljon kuin koko Suomessa? :P

      Jos siis valtaisimme Pietarin niin suomessa olisikin sitten enemmistönä venäläiset. Ja niitä kauniita naisia olisi sitten rajojen sisällä huomattavasti enemmän kuin vain kymmeniätuhansia.

      • mitä mieltä tästä

        Tiedän ja otin sen huomioon. Jos ajatellaan, että Helsingissä on noin 500 kaunista naista ja venäläisissä on selvästi enemmän kauniita kuin suomalaisissa. Ei kauniit naiset niin yleisiä ole, että niitä olisi missään maailman kaupungissa enemmän kuin korkeintaan kymmeniätuhansia.


    • Örkki

      Tukholma olis helpomppi vallata, sielläki kauniita naisia.

    • Isä-Putin, Tule!

      Mielestäni meidän pitäisi pyytää anteeksi Äiti-Venäjältä sitä että kerran hairahdimme ja itsenäistyimme. Ei tässä maassa ole yksinkertaisesti mitään hyvää.

    • 19+5

      Ja katulapsia...

    • En ottaisi venäläistä naista, vaikka olisi kuinka kaunis. Kulttuuri ja arvomaailman on niin erilainen. Eivät kannata ihmisoikeuksia, eivät ole suvaitsevia, eivätkä myönnä Venäjän tekemiä rikoksia. Tuntemattomille ovat erittäin tylyjä. Kun opastaa venäläiselle tien, niin eivät yleensä edes kiitosta sano, etuilevat Siwan jonossa jne. Miespuoliset ovat usein todella väkivaltaisia.

      • mentaliteetti

        Slaavilainen kulttuuri ja perimä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      169
      6472
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4452
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3058
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2967
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1526
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1320
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1201
    Aihe