Missä missä???

Missä ihmeessä, nelijänkympin molemmin puolin olevat ihmiset voisivat tavata, tutustua, törmäillä ja vaikka väistääkkin. Siis ihan livenä, ilman nettiä. En kumminkaan tota lähibubia ajatelluvaan onko mitääääään muuta paikkaa... tapahtumaa jne jne...
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Työpaikka, harrastukset, sellaiset baarit/tanssiravintolat, joissa käy myös vähän aikusempaa porukkaa.

Enpä mä muuta keksi. Vinkkinä vaan, että katsele sillä silmällä mihin ikinä meetkin. Ei kukaan hapannaamaa tuu iskemään, oletusarvo on, että olet varattu ja perheellinen.

Äänestä

:D kappas leimauduinko siis samantien hapannaamaksi oukei ... No oletetaan kumminkin, että olen ihan hymyilevä ja keskustelutaitoinen ja ihan nättikin joo.... Kokeiltu on vilkuilla silmät tapillaan työ, harrastukset, baarit, festarit kaupan kassajono .. Kyseessä siis nainen 40v. pääkaupunkiseudulta, missä luulis ihmisiä olevan.
Yleensä tuppaa vaan ne ainokaiset ehdokkaat olemaan varattuja. Jopa siis ilmoituksella on lähestytty, että "mulla on tyttöystävä, mutta haluatko uida housuihini vai et?"...just.
Sitten kun baareissa useimmiten törmää niihin joiden jutut pyörii enemmän tosiaan baarin ja tuopin ympärillä ja maailman katsomus näin ollen melko suppea.
Töistä tutustuin aikanaan riesaan joka osottautui myös sittemmin varatuksi. Kaveri lähetteli vuosia melko ahdistaviakin tekstareita ihan vaan sillä oletuksella, että se on ihan normaalia. Melko jäätävät välit nykyään.
Tanssiravintolaa voisin kokeilla.
Mielessä oli kumminkin semmonen, että olis kuitenkin ihan nastaa, jos olis sinkkubileitä tai tapahtumia eri ikäluokille. Ihan mitä vaan, kuhan olis muutakin kuin nettideittailua. Ihan siis oikealla naamallaan reilusti esillä. Ei tarttis noita turhia viestejä jankata. Sinkkuristeilyjä toki on, mutta aika harvoin ja yönyli rötjääminen ei niin hirveesti houkuttele. Kokeiltavissa , mutta saapanähdä.

Äänestä

Ei missään, koska naiset eivät ole niin "epätoivoisia", että antaisivat ymmärtää haluavansa parisuhteen, tai yleensä mies-seuraa. Naisen on sitten yksin hyvä muistella kiikkus-tuolissa, että onneksi ylpeys ja kiikkustuoli on tallella, koska muutahan sitä ei jääkään mitä muistella.

Äänestä

Kerro toki sitten kun tiedät missä niitä tapaa. Etenkin niitä hieman alle nelikymppisiä.

Kyllä tuolla Helsingissä ainakin muutama nightclubi on mistä löytyy välillä niitä hieman alle nelikymppisiäkin, mutta enpä voi kehua että olisi kovin hyvää materiaalia sieltä löytynyt.

Joko niitä jotka istuu siellä naama happamana, sillä aikaa kun joku bilehile kaveri tanssii innolla (ja lapset on tietysti mummolassa hoidossa). Tai sitten niitä naisia, jotka on siellä etsimässä sitä yhden yön hupia (kun kerrankin lapset on viikonloppuna mummolassa hoidossa). :P

Ettätuota. Enpä ole vielä keksinyt missä liikkuisi niitä muunlaisia sinkkunaisia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Elävä ihme :) kirjoitti:

Missä ihmeessä, nelijänkympin molemmin puolin olevat ihmiset voisivat tavata, tutustua, törmäillä ja vaikka väistääkkin. Siis ihan livenä, ilman nettiä. En kumminkaan tota lähibubia ajatelluvaan onko mitääääään muuta paikkaa... tapahtumaa jne jne...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu