DarkFear jätti palstan

Palstan neuroottisin hard-core ATM DarkFear on vihdoinkin onnistunut jättämään palstan elettyään sen kautta melkein 10 vuotta vältellen ulkomaailmaa negatiivisten ajatusten pelossa. Toivon että DarkFear pysyy tällä kertaa poissa ja alkaa jossain vaiheessa tajuamaan kuinka väärässä onkaan ollut, unohtaa negatiiviset neuroosinsa ja aloittaa elämän.

Kiitos siitä ettei DarkFear lyönyt minua 500 kertaa kirveellä päähän toisaalta kuuluu negatiivisten ajatusten pelkoon joka esti häntä poistumasta ulos, asia on hiukan kimurantti kieltämättä..
11103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Darkkiksella oli jossain vaiheessa pidempi tauko kun ei ainakaan tällä palstalla pyörinyt yli vuoteen. Joskus loppuvuodesta 2013 se tänne kuitenkin palasi ja nykyään sen palstalakot ovat kestäneet ehkä viikon tai pari. Eipä se tältä palstalta paljoa tunnu saavan irti mutta vakka kantensa valitse...

Äänestä

Kaikkea hyvää DarkFear nimimerkin takana olevalle todelliselle ihmiselle. Palstakiusaaminen meni jo kauan sitten yli ja naurettavaksi. Ehkä tästä poikii jotain hyvää Darkkikselle. Ehkä DarkFearin nimimerkin oli määrä postua keskuudestamme, jotta hän voi todella alkaa viimein elää ja viettää niitä parhaita nuoruusvuosiaan.

Toisaalta, oletko miettinyt että ehkä ajoit Darkkiksen viimein hulluuden partaalle ja hän on tällä hetkellä matkalla luoksesi tarkoituksenaan hakata päätäsi 500 kertaa kirveellä?

Äänestä
  • No silloinhan hän ainakin poistuisi ulos ja joutuisi vieläpä matkustamaan? Ei niin huonoa ettei hyvääkin, ja kaipa otin sen riskin kun tälle tielle läksin.

    Äänestä

Ehkä "DarkFearin" oli aika kuolla, että ihminen nimimerkin takana pystyi aloittamaan elämisen.

Äänestä

Eiköhän Darkkis ole jättänyt palstan jo parisen kymmentä kertaa? Ei kai se näin helposti heitä täällä elämäänsä "elämää" hukkaa. Suomi24 on kuitenkin hänen koko elämänsä!

Äänestä

Eiköhän se tule jo tänä iltana tai huomenna takaisin tietenkin vastaamaan johonkin häntä koskevaan provoon

Äänestä

Sinäkin voisit vihdoin jättää.

Äänestä
  • Kieltämättä, olen vain koukussa tähän DarkFearin tolvanaan, provoilu aiheuttaa riippuvuutta, mutta lähden kyllä heti kun DarkFearkin lähtee, ei minulla mitään muuta asiaa täällä ole

    Äänestä

Toivon, että DarkFear jättäisi oikeasti tämän palstan ja tulisi vaikkapa muutaman vuoden päästä vain kertomaan miten elämä on mennyt. En usko, että se ainakaan paljon huonompaan suuntaan olisi voinut mennä.

Äänestä
  • Ei kai se nyt vielä parin päivän poissaolo tarkoita heti sitä, että mä olisin jättänyt tämän palstan lopullisesti.

    Äänestä

  • dark-signs kirjoitti:

    Ei kai se nyt vielä parin päivän poissaolo tarkoita heti sitä, että mä olisin jättänyt tämän palstan lopullisesti.

    Älä kurki sinä onneton, jos kerta olet palstalakossa. Sinä olet kuin lihava tyttö taas kerran dieetillä mutta heti salaa mussuttamassa pullaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AT-analyysit kirjoitti:

Palstan neuroottisin hard-core ATM DarkFear on vihdoinkin onnistunut jättämään palstan elettyään sen kautta melkein 10 vuotta vältellen ulkomaailmaa negatiivisten ajatusten pelossa. Toivon että DarkFear pysyy tällä kertaa poissa ja alkaa jossain vaiheessa tajuamaan kuinka väärässä onkaan ollut, unohtaa negatiiviset neuroosinsa ja aloittaa elämän.

Kiitos siitä ettei DarkFear lyönyt minua 500 kertaa kirveellä päähän toisaalta kuuluu negatiivisten ajatusten pelkoon joka esti häntä poistumasta ulos, asia on hiukan kimurantti kieltämättä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu