Tiedän hänen numeron...

Jotain vinkkejä

Emme ole olleet vuoteen tekemisissä ja silloin kun näimme työn merkeissä niin emme kommunikoineet hirveästi, mutta iskin silti silmäni häneen. Minulla on hänen työnumeronsa yhä tallessa ja mietin uskaltaako sille soittaa ja pyytää minun kanssa jonnekin. En jotenkin viihdy kahvikupposen ääressä ja haluaisin ensimmäisille treffeille jotain muuta. Onko liian omituista viedä mies jonnekin vaikka mökille jo heti? Auttakaa, ahdistaa mennä jonnekin ravintolaan. :/

7

418

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gsryjymj

      Mökiltä mies ei pääse karkuun, se on siis ahdistava ympäristö.

    • Jotain vinkkejä

      Pääseehän sieltä kun lähtee vaan jos alkaa ahdistaa. entäs joku patikkaretki metsään? Kuitenkin mies tuntee minut, mutta emme ole oltu yhteyksissä.
      P.S on kummallista edes ehdottaa?

    • 1+3

      ehdota vaan, aina voi olla vastaamatta jos ei kiinnosta

    • Aito mies

      Onhan niitä vaihtoehtoja vaikka kuinka:
      - kävelylenkille
      - koiraa kusettamaan
      - auttamaan sua jossain kotiaskareessa: tauluja seinälle tms
      - taidenäyttelyyn
      - melomaan
      - lenkille

      jne jne

    • pekka-

      Kannattaa soittaa ja kysyä jos kiva tyyppi ja vuoden sitä miettinyt mitä turhaan itseäsi kiusaat. Asiat selviävät sitten soiton myötä. voit toki pyytää kahville ja sopia uudet treffit. En usko että lennosta lähtee mökille tai johonkin. Mutta mutkan kautta onnistuu.

    • Jotain vinkkejä

      Nyt joku jo ehdottaa melomista. Se kävi itselläkin mielessä, mutta alkuviestiin kirjoitin "mökille" koska ajattelin sen olevan melkein sama asia kuin soutaminen. Kauaksi ihmisistä mennään kuitenkin... :)

      Pekka: Niin, voisin koittaa soittaa hänelle. Ihan sydämessä muljahti kun Pekka on miehen nimi jota olen pyytämässä. :) Et vain taida olla se sama mies.

    • Pekka-

      En ole sama.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe