Olen ollut pari viikkoa eliittikumppaneissa jäsen. Kumppaniehdotuksia tulee joka päivä useita ja lähes kaikki ovat yrittäjiä??? Ihmetyttää miten joka tuppukylässä yrittäjät ovat naista vailla ja juuri minun ikäryhmästä . Täydelliset harrastuksetkin kaikilla ja fiksuja kaikinpuolin. Kuvattomia tietenkin? Ja pituus ja kaikki tiedot täydellisten unelmaprinssien. Kun niille vastailee niin paluuviestit ovat kuin robottien vastauksia, ja päättyvät jos alkaa kysellä jotain. Alan olla varma siitä että feikkiprofiileja suurin osa. Normeja muutama tapaus, yksi työtön ja yksi eläkeläinen.
Robottiko vastailee eliittikumppaneissa
sinisilmä
10247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos kyse on maksullisesta sivustosta niin siellä on takuuvarmasti jotain vilpillistä toimintaa. Niin nähtyjä nää kaikki missä muka heti ilmaisen profiilin luotuaan saa läjittäin jotain sensuroituja viestejä himokkailta naisilta ja ne viestit pääsisi muka näkemään kokonaan maksamalla jäsenyys.
Joo, mullekin tulee mun ikäluokan miehiltä paljon viestejä, jotka vastaa just mun haaveita. Hassua kyllä, kukaan ei ole kuvaa vaivautunut laittamaan. Eliittikumppania käyttänyt siis minäkin.
Hei dsvsdb,
en edusta Eliittikumppania mutta alalla olevana tunnen yhtiön eikä heillä tokikaan ole minkäänlaista vilpillistä toimintaa, vaan ovat ympäri maailmaa toimiva saksalainen yhtiö, joka on vain rantautunut Suomeenkin nyt.
Eliittikumppanilla on erilainen toimintalogiikka, tuollainen suljettu kommunikointi matchien kanssa, kuin muilla isoilla nettideittisivustoilla, siksi se varmaan tuntuu omituiselta.
Edistamani E-kontakti.fi ja Eliittikumppani erovat parilla isolla tavalla: meillä saa olla kenen tahansa kanssa yhteysksissä kenet vain löytää hausta, viestintä on toki maksullista aivan kuten Eliittikumppanissakin.Lisäksi me emme uudelleenlaskuta luottokortteja toisin kuin esimerkiksi Eliittikumppani ja Match tekevät, jossa pitää aina muistaa perua jäsenyys ennen määräpäivää jos ei halua kuin siitä ajasta jonka olet tilannut.
Ystävällisin terveisin,
Heli E-kontakti.fistä
Jaa. Että pitäisi vielä maksaa siitä, että saa lähetettyä viestin jollekulle. Ei kiitos. Ja vaikuttaa vähän epätoivoiselta, jos asiakkaita pitää hakea Suomi24-foorumilta.
Hei ilmaisuus-nimimerkki,
me olemme täällä yritysprofiililla neuvomassa ja kertomassa nettideittailusta. Olemme olleet silloin tällöin jo vuoden verran.
t: Heli E-kontakti.fi
Profiilissa: "Liittynyt jäseneksi: 1.1.1970" ?
Eikös täällä ole mainostaminen kielletty?
Kyllä ne "robot" on ihan Elite kumppanien palkkalistoilla.
Etsikää ilmaisia kontaktipalstoja tai vaikka facebook sorvailu.
Jos pyydetään rahaa, se on liiketoimintaa. En usko kaikkien profiilien olevan totta, ne on kyhätty tekemään rahaa.
Ei enää, Robbe Williams on siirtynyt toiseen ulottuvuuteen.