Venäjän immeiset ovatten vähin äänin ja mölyämättä jo kehitelleet tämmöisen rakkineen joka varmaan ampuu sellaisen F35-konneen taivaalta alaisin muutamassa sekuntissa.
https://www.youtube.com/watch?v=dggtma54dZc
Kokkeilkaa työ amrikkalaiset laittaa kokkoon jotain enemmän kelevollista kuin tuo F35.
https://www.youtube.com/watch?v=dggtma54dZc
Kokkeilkaa työ amrikkalaiset laittaa kokkoon jotain enemmän kelevollista kuin tuo F35.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Amerikkalaisen perskarvat kärähtävät pahan kerran kun tuollaisen konneen sa taakkensa.
F-35:lla menee huonosti, moottori pitää varmaan suunnitella osin uusiksi
Mutta ei ole päivän paistetta ja kakkaraa T-50:lläkään
http://www.strategypage.com/htmw/htairfo/articles/20140904.aspx
"All this began in late 2013 when Indian pilots and aviation experts who had examined Russian progress noted that the T-50 as it was then put together was unreliable. The Russian radar, which promised so much has delivered, according to the Indians, insufficient performance. The Indians also noted that the T-50s stealth features were unsatisfactory. Instead of answers to these criticisms are the Indians are getting in 2014 are excuses and promises."
"Sukhoi is working on two variants of the T-50—one for Russian use and another for the Indians"
lol hehehe :D.
just luin amerikaliselta lentsikka sivuila et toi stealth on jo vitsi ja pelkkä sana nykyään.. ja sitä sanaa kuulema käytetää koska se kuulostaa hyvältä ja tarkoittaa tuettyä ulkonäköä tavis massoille ^^
F-35 menestyy hyvin ja amerikkalaisilla on jo monta muuta konetta valmiina. Ryssillä aina huonommat vehkeet ja menee taas konkkaan kuten kun yrittävät vastata Reaganin tähtiensotaan.
Mutta jenkkiin on helpompi osua , kun sillä on ahteri niin helv.leveä.
Älä muuta sano! Tohon jo osuu tähtäämättäkiin ja uppoo syvälle.
http://www.youtube.com/watch?v=LDZX4ooRsWs
Onko niitä karmeita Starfightereita (F-104?) vielä käytössä...niissähän kuoli suuri määrä pilotteja kun syöksyivät maahan -60-80-luvuilla.
Mikähän suunnitteluvirhe niissä oli?
on kaikki hyvin ja toimii....ja mikä ihmeellisintä joka syksy siellä puidaan uudet satoennätykset.
että :))hehehehe- USA ei tuota tietäisi, ja olisi jo viisi sukupolvea pitemmällä :))
Ja sehän on päivänselvää, että venäläiset koneet ei kerkiä ees aavistaakkaan, mikä ihme heihin iski kirkkaalta taivaalta, mitä heidän tutkansa ei koskaan paljastanu !