cd to mp3

miks

yritin ripata cd.levyä kahdella eri ohjelmalla: db power amp ja easy cd-da extractor. molemmissa rippaus nopeus oli 1.44x kun cd asemani nopeus on 48x ja pistin asetuksista maximum niihin nopeus säätöjen kohdalle, eikö cd-asemallani voi todellakaan ripata nopeammin? mistä johtuu?
Kiitos.

3

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      vaatii aika paljon prosessoritehoa. Oma kone amd 2000 athlon ja noin 15 minuuttia / albumin rippaus.

      • -proghead-

        on Easy CD-Extractor ja rippausnopeus on noin 8x asemalla, jonka nopeus on 32x. En ole kuullut, että kukaan olisi päässyt juurikaan yli 15x:n millään ohjelmalla tai romppuasemalla. Ja sitäpaitsi tuo 52x on varmaankin maksiminopeus.

        Itse olen törmännyt joskus levyihin, joiden rippaus samalla asemalla tapahtui alle 1x:n nopeudella. Lopputuloksena oli mp3-tiedostoja jotka olivat täynnä tyhjää. Kyseessä oli varmaankin jonkinlainen kopiosuojaus.


    • Mää

      Niin konetehosta se kiinni ja vielä mikä prossutyyppi, jos asemassa lukee 48x niin sen ku jakaa n.kahdella ollaan oikeilla jäljillä mitä tulee siirtonopeuteen. ja onko sillä nyt niin väliä meneekö hommassa 10 minsaa vai puoltuntia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe