Onko tuo tv-shopin Split-Ender toimiva laite? Poistako se oikeasti kaksihaaraiset?
Kusetusta ?
tvshop
3793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miten luulet että se parantaisi vaurioituneen hiuksen?? Se vain leikkaa haaroittuneesta latvasta toisen haaran pois jolloin se mitä jää ei ole kuin "puolikas hius". Enpä itse lankeaisi kyseiseen.
Tuo on aivan totta, jos hius on jo vaurioitunut ja haljennut kahtia niin ei sitä voi enää korjata entiselleen. Korkeintaan sen voi liimata jollain aineella tai leikata toisen haaran pois mutta ei varmaan ole hyvän näköiset sellaiset hiukset. Paras vaihtoehto on leikata kaksihaaraiset pois, kyllähän hiukset sitten taas kasvaa nopeasti saman verran takaisin.
Kyllä se multa poistaa kaksihaaraisia kiitettävästi, tosin ei ihan kaikkia, aina jää kaksihaaraisia jonkun verran. Mutta se auttaa sillon kun hiukset on niin pitkät, ettei latvojen tasoitus poista kaksihaaraisia ylempää hiuksista. Mulla ei ainakaan kaikki hiukset ole tasapitkiä.