Jos naiset haluavat rakkautta

Niin heidän kannattaisi antaa seksiä nopeasti ja usein, vaikkei rakkautta tuntisikaan. Koska naisen aivot ovat kehittyneet tuottamaan läheisyyden ja välittämisen tunnetta tuottavia hormoneja seksin jälkeen. Ihmisen kaikki tunteet ovat aivokemiaa ja näin ollen halutessaan ihminen pystyy luomaan itselleen määrättyjä tunteita oikealla toiminnalla.
791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täysin väärin päin. Jos nainen haluaa rakkautta, niin kannattaa pihdata niin kauan, että mies on rakastunut. Miehet nimittäin katoavat heti, jos heille antaa nopeasti seksiä. Koin sen nuorempana monta kertaa.

Äänestä
  • Aivokemia on sitä todellista kemiaa, ja seksi tarvittavia hormoneja kuitenkin tuottaa. Kyse olikin siitä että naisen kannattaisi valita hyvä ja järkevä mies jota ei ehkä rakasta, ja nussia se rakkaus esiin.

    Äänestä

  • Minäkin koin tuon nuorena mutta olen huomannut että "vanhemmista" miehistä ei pääse ikinä eroon jos seksiin suostuu kerran. Jäävät roikkumaan.

    Äänestä

  • Kyllä siinä kuule hymy alkaa hyytyä kolmannen kuukauden kohdalla. Ja taas oli vain yksi mies pillun perässä.

    Miksi ihmeessä naiselle on niin vaikea arvioida miestä?

    Äänestä

Naisten on pirun vaikia thä asia selväks et miehen seura ei kiinnosta.

Äänestä
  • Se johtuu siitä että useimmat naiset on hyvin kilttejä eivätkä halua loukata miehiä. "Et kelpaa seksiin kanssani" on pahin yksityisyyden loukkaus mitä toiselle voi joutua sanomaan. :-(

    Äänestä

Tuo on niin hevon-paskaa kuin olla ja voi.

Tuohan johtaa juuri siihen että nainen alkaa tuntea tunteita miestä kohtaan josta ei ole rakastamaan ketään.

Päinvastoin nykynaisten pitäisi tarkkaan harkita etteivät sekoita seksiä ja parisuhteen etsimistä keskenään kuten tuossa ehdotetaan.

Palstoilla on paljon naisia jotka ovat hurahtaneet panosuhteeseen kuvitellen että siitä syntyy muutakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xedeedededde kirjoitti:

Niin heidän kannattaisi antaa seksiä nopeasti ja usein, vaikkei rakkautta tuntisikaan. Koska naisen aivot ovat kehittyneet tuottamaan läheisyyden ja välittämisen tunnetta tuottavia hormoneja seksin jälkeen. Ihmisen kaikki tunteet ovat aivokemiaa ja näin ollen halutessaan ihminen pystyy luomaan itselleen määrättyjä tunteita oikealla toiminnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu