Tuntuuko missään?

elluna1

Sattui tässä eilen tapaus, jossa istuin lentokoneessa ihan mukavannäköisen nelikymppisen miehen vieressä ja vaihdettiin muutama sana. Välillä molemmat torkuttiin. Oli suht ahdasta ja tietysti siinä sitten reidet, polvet ja kädet koski toista. Tuntui todella hyvältä se kosketus ja oltiin siinä sitten pidemmän aikaa kiinni toisissamme jostain kohtaa.

Miehellä oli sormus ja itse olin työporukalla reissussa, joten eipä siinä voinut pahemmin asiaa edistää... Jäin vaan miettimään, että olenko vaan jotenkin todella puutteessa ja siksi nautin olostani vai tunsikohan mieskin jotain?

Mikä arvio, olenko ainoa joka voi kokea tuollaisen tilanteen himottavana? Ja jos tilanne olisi toinen, mitä ajattelette miehinä jos nainen yrittäisi viedä asiaa vähän eteenpäin? Siis koskettaisi selvemmin tahallaan jne.

7

366

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tää on helppo

      Riippuu ihan naisen naamasta.

    • Varatut on varattuja

      Itse kunnollisena miehenä (jos olisin varattu) oksentaisin pelkästä ajatuksesta, että naista kiinnostaa varattu mies.

    • Äijä60

      Itsekkin olen jumissa. Mutta varmaan tuntuis ihanalta sun läheisyys. Olisin tosi otettu sun aloitteesta.

    • sitä saa mitä.

      Aika epätoivoista naiselta alkaa hinkkaamaan jalkojaan lentokoneessa istuvan varatun miehen vieressä. Hanki itsellesi eräältä sivustolta salauhde mutta jätä varatut työmatklaiset rauhaan.Entäs jos olisi toisnpäin? miestäsi joku nainen hinkkais ja yrittäsi vokotella? mitäs sitten?

    • Aloittaja111

      En mä mitään hinkannut tai vokotellut, nautin vaan tilanteesta. Ei tuntunut kaveria haittaavan. Ja pointti oli nimen omaan se, että tässä tilanteessa ei voinut mitään tehdä, ehkä jossain muussa. Ja aika epärealistisissa maailmoissa taidatte elää jos kuvittelette, että sormus tarkoittaa että kaikki on hyvin. Eikä mua hirveästi haittaisi jos mun mieheen joku koskisi, en mä sitä omista.

      • ehe heh

        Höpsis..vai ei muka haittaisi jos joku sun ukkoas hipelöisi..


    • fly with me

      Kyllä sitä aika kivipatsas pitää olla, jos toisen sukupuolen läheisyys ei lämmitä!
      Varsinkin jos jonkinlaista kemiaa löytyy.
      Mutta se kyllä saa jäädä siihen, piste. Tosiaan jos minun vieressä nainen alkaisi reisiäni hinkkailemaan yms. vaihtaisin paikkaa tai sanoisin tylyn sanan!
      Se on suoraan sanottuna halpaa, ja halpa nainen ei kiinnosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      311
      2814
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      301
      1443
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1271
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1261
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1255
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1205
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1095
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      1007
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      24
      921
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      817
    Aihe