Mitä tienaa metallin nosturin kuljettajat?(sisä)
Nosturin kuljettejan palkka/metalli
töissä
1110365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
viime vuoden verotietojen mukaan 2700 euroo/kk.iltalehti.
Eilen tuli juttua telkussa jostain isommasta satamasta rapakon takana ja siellä ison konttinosturin käyttäjä saattaa tienata 200000$ vuodessa. Mutta ne on eri miehiä ne.
Mulla jää käteen kuukaudessa 3200 euroa ja ylityökorvaukset vielä päälle jos tekee ja ainahan niitä tulee tehtyä.
ja sitten heräsit ja pyyhit kuolan pois suupielistä, tai oikeastaan äitis pyyhki sen pois...
3200e / kk käteen, hahahahhhehehehehhhhohohoohohoho....
Kyllä toi pitää vaan paikkansa ei täällä tehdä talkoilla työtä nosturissa.Mä teen välillä 16 tuntiaki putkeen ja se sit nostaakin palkann kovksi
16 tuntia putkeen on aika pitkä aika siellä ylhäällä nosturissa ellei pissikaki jonkun niskaan.
normaalista
n.4000-5000 euroa/kk nosturihommissa,en oikein uskonut,ennenkuin näin palkkakuitit!!
Itse olin töissä Suomen parhaassa nosturikuskeja kouluttavassa akk:ssa. Niitä nosturimiehiähän koulutetaan Suomessa vain vissiin kahdessa paikassa. Ihan normaali duunarin palkka heillä on, tietty jos tekee maratoonityöaikaa, niin kertyyhän sitä liksaakin. Mutta mielestäni palkka oli alkaen alta kymmenen euron tunti.
Olen paperitehtaalla 3-vuorotöissä,palkastani jää käteen 1800 € enkä ole ihan huonointa palkkaa
saava. Että nuo mediassa riepoteltavana olevien paperimiesten palkat eivät eroa keskiluokkaisten duunareitten palkoista ,katsokaapa paperin inssien/johtajien palkat.
On se hyvä että kerrankin löytyy paperimies, joka uskaltaa kertoa totuuden palkkatasostaan. Muut käyttää yleensä ainakin kerrointa 2.
Kaveri on paperitehtaalla töissä. Olen tietoinen hänen "hurjasta" palkkatasostaan, joten kyllä täytyy sanoa, että jonkinlaisia urbaanilegendoja nuo paperityöntekijöiden palkkajutut on.
Ei sillä etteikö ne palkat hyviä olisi, mutta kun hitsarikin tienaa urakalla saman, niin...