horrorcore

please kill me

laittakaahan jotai kipeitä artisteja/biisejä tyyliin papa rassi, lynch, sicx, mr.doctor...hakusessa olisi jotain tosi synkkää materiaalia näin masennusta piristämään.

15

1756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jape

      Piristämään vai masentamaan lisää? Happy Hardcore piristää jo pelkällä lapsellisuudellaan. Synkkä ei auta masennukseen... NEWSFLASH!!

      • please kill me

        kaikki synkkä musiikki piristää. Iloisesta musiikista masentuu vaan lisää kun kaikki on nii kivaa,hauskaa ja iloista...oikeesti kaikki on päin persettä. nuff said.


      • ...
        please kill me kirjoitti:

        kaikki synkkä musiikki piristää. Iloisesta musiikista masentuu vaan lisää kun kaikki on nii kivaa,hauskaa ja iloista...oikeesti kaikki on päin persettä. nuff said.

        todellakin synkkä musa on parempaa masennukseen kuin iloinen. iloinen musahan alkaa vaan vituttaa lisää kun alkaa kelaamaan et vittu noilla on hauskaa kun sen sijaan jotain diippii paskaa ku kuuntelee tulee fiilis et ei mul nyt menekään niin huonosti.

        checkaa esham & natas; the real originators of horrorcore.


    • hghghhg

      kuristaja

    • hihulihei
    • jiipppiii

      PASKAA!!!

    • V-City

      GRAVEDIGGAZ - DIARY OF A MADMAN

    • hihulihei
      • .,.,.,.,

        Sairasta tuo ei ole..


    • Pe-petoss

      Suomalainen Petos

    • Anonyymi

      💩💩💩

    • Anonyymi

      jenna syyde tulee ekana mieleen joka siinä genressä mahtavaakin mahtavampi ja tullee myös miäleeni kax suomalaista jotka ovat nämä; 1.puukko allu 2.hammaspeikko

      ei muuta kuin rohkeasti heittäytymään musan ihmeelliseen maailmaan, että ne jotka tuomitsee räpin, horrorcoren ja hip hopin vois ehkä avartaa omaa musamaailmaansa rohkeesti heittäytymällä koska jokaisessa genressä on mestariteoksia.

      • Anonyymi

        🐃💩


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2511
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe