Yksin!?!?

Piia

viikonloppuna sen tajusin, ei elämä ehkä olekkaan niin hirveää ilman sitä toista. Vähän aikaa sitten kerroin täällä kuinka olen niin yksin ja surullinen erostani.

Viikonloppuna exäni tuli vannomaan rakkauttaan minulle ja halusi alkaa elämään kanssani uudestaan. Myöhemmin myös annoin hänen tulla viereeni nukkumaan.

Aamulla herätessäni, kun tajusin että hän on vieressäni, toivoin että se olisi pahaa unta. Mutta ei ollut. Ensimmäiset sanat mitä hän sanoin minulle oli "Huomenta Kulta". Siinä vaiheessa päässäni kolahti että, en halua herätä hänen vierestään enää ikinä.

Nyt siitä "järkyyttävästä" aamusta on kulunut neljä päivää ja olen tajunnut että olen sittenkin onnellisempi sinkkuna kun hänen kanssaan.

5

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies 24

      niin sitä pitää.Nauttikaan ihmiset vapaana olosta,parempi yksin kuin suhteessa joka painaa mieltä vähän väliä.

    • uncledirty

      Hyvä huomio ja hyvä, että tuli itselle selväksi. Eipähän tartte enää funtsia. Uudelleen lämmittelyt tahtoo olla, ettei lämpene enää..

      Sinkkuuskin on monesti ohi menevä ilmiö

    • ¨katariina

      mulla kävi sama juttu viikonloppuna.halus palata yhteen ja vannotteli rakkauttaan,mutta sanoinpahan suoraaan ettei tod.kiinnosta..

      • Piia

        ... etten sitten oo ainoo! :) jos kerran erotaan, ni sillon erotaan ja sitä ei ruveta "korjailee".. mä oon sitä mieltä!


    • Unis

      Piia sulla taitaa olla virtahepo vielä olohuoneessasi....elämä jatkuu vasta sitten kun se poistuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      641
      7847
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      436
      2127
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      2020
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1611
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1219
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1174
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      1039
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      823
    9. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      6
      701
    10. Sofia matkii Martinaa

      Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      672
    Aihe