Pitäiskö tehdä parannus elämään

atm.

Menis töihin, lopettais ryyppäämisen, alkais treenaamaan ja ostais uusia vaatteita. Saisko sitten naisia ja saisko naisilta huomiota?

15

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • burb

      Siten voit saada ahneen ja pinnallisen naisen, joka priorisoi rahaa ja statusta. Älä kuitenkaan odota minkäänlaista tunnesidettä, sitä ei luultavasti ole luvassa.

    • 29vneitsyt

      Pitää olla myös naama kunnossa, jos olet ruma niin aivan sama.

    • harmittava totuus

      Geenit määrittää pitkälti kaiken, melkein kaikki naisten arvostamat ominaisuudet on synnynnäisiä, kasvot, pituus, kropan malli, perusluonne ym

    • 4+3

      Ei kannata naisen takia tehdä yhtään mitään, jos itse haluat vähentää ryyppäämistä ja tarvitset rahaa johonkin, niin sitten kannattaa.

    • ätmi

      Ihan turha tehdä mitään, koska ei kuitenkaan saa pillua.

    • atm.

      Pitää siis käydä parturissa ja kosmetologillakin vielä.

    • kokenut mies.

      Kannattaa juoda koska siten saa helpommin naisia ja osoitat olevasi sosiaalinen. Ei naiset halua kotona kykkivää miestä vaan pitää lähteä aina baareihin.

    • SekaSikiö

      Jos se sinusta tuntuu parannukselta elämään, niin kyllä minusta.
      Parannushan on aina parempaan päin?

      Ainakin itsestä töiden tekeminen antaa sisältöä elämään.
      Kännäämisen lopettaminen voi pelastaa maksasi.
      Urheilun harrastaminen tietääkseni kehittää positiivisesti sekä fyysistä ja psyykkistä kuntoa.
      Ja uudet vaattet... ne kait piristää? Tai jotain sellaista...

      Siihen en osaa vastata naisia ja huomiota heiltä.

      • SekaSikiö

        Osaanpa taas kirjoittaa...

        Siihen en osaa vastata, että saatko naisia ja huomiota heiltä.


    • Hmmm...

      Pelkästään naisen takia ei kannata tehdä "parannusta".

      Nainen tulee sivutuotteena parannuksen jälkeen, jos on tullakseen.

    • kjy6ytggujhvbjkjhhhj

      Kaikki tuohan kuulostaa positiiviselta muutokselta ilman naistakin. Pitäs tehdä itekin nuo, paitsi ryyppääminen kun en ota.

      • antidarra

        No jos et oikeasti ollenkaan viinaa juo niin siinä on nimenomaan syytä muutokseen. Absolutistit ovat kaiken kaikkiaan varsin epäilyttävää porukkaa.


      • kjy6ytggujhvbjkjhhhj
        antidarra kirjoitti:

        No jos et oikeasti ollenkaan viinaa juo niin siinä on nimenomaan syytä muutokseen. Absolutistit ovat kaiken kaikkiaan varsin epäilyttävää porukkaa.

        Ei meikä absolutisti ole, enkä vanha alkkis, muttei vaan enää nappaa kun koettu se jo. Mutta se on totta ettei tuo ainakaan saamista helpota.


    • Ainakin kannattaa varmaan taklata yksi paha tapa/ongelma kerrallaan. Jos yrittää muuttua monella osa-alueella kerralla nk. paremmaksi ihmiseksi ("lopetan tupakoinnin, lopetan ryyppäämisen, aloitan liikunnan, alan syödä terveellisesti, lopetan turhan nettisurffailun sekä pornon katelun, hakeudun töihin jne."), niin tuloksena on usein se, että sitä RistoReipas-roolia jaksaa hetken vetää alkuinnostuksen voimalla, mutta aika pian repsahtaa kaikilla osa-alueilla entisiin elintapoihinsa, koska aivot eivät niin vain suostu luopumaan entisistä tottumuksistaan ja mielihyvänlähteistään. Eli yksi pahe kerrallaan. Jo yhden tottumuksen muuttaminen on yleensä aivan riittävän työlästä.

    • Ex PUA

      Jos teet sen, niin tee se itsesi vuoksi.

      Naiset ovat heitä jotka valitsevat, ja myös tuossa tapauksessa se on heistä kiinni.

      Kuka ties parannat todennäköisyyksiäsi, ja sivutuotteena on leidi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      231
      7786
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      5310
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4822
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      76
      3517
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2035
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      32
      1991
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1859
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1707
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      38
      1652
    10. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      138
      1502
    Aihe