MITÄ MIES HALUAA?

Mitä mies haluaa?
-naisesta
-parisuhteesta
-sängyssä?
81630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

että se riippuu ihan miehestä

Äänestä

Rakkautta,hellyyttä,kumppanuutta,USKOLLISUUTTA ja kaiken tämän rakkauden päälle iiiihanaa ja kiihkeää seksiä.
Eli varmaan samaa kuin sinäkin.Ainakin luulisin.

Äänestä

1. Pillua
2. Pillua
3. Pillua

Äänestä
  • Juuri tuota mies haluaa, eikä mitään muuta. Jos tuota ei ole tarpeeksi (miehen mielestä eli aina kun hän haluaa) elämä on sieltä.

    Äänestä

Mitä mies haluaa?
-naisesta

Mukavan tasavertaisen kumppanin elämän taipaleille! Nainen jolla on omat menonsa ja joka ymmärtää myös sen että miehellä omansa... kaikkea ei tarvitse harrastaa yhdessä!

-parisuhteesta

Varman molemmin puolin luotettavan suhteen ,jossa ei liialle mustasukkaisuudelle ole tilaa! Lapsilleni äidin, ehkä hieman vanhanaikaisen... eli mies tekee miesten työt ja nainen naisten
... miehelle auto, kodin kunnostus, ym tekniset ja fyysiset työt... naiselle kodin puhtaanapito, ruoka, toki myös auttaen puolin ja toisin...

-sängyssä

ja sitten mieliaiheeni... Naisen joka on kokeilunhaluinen (ei pimeässä peiton alla) uusille jutuille... lievä bi henkisyys on tietysti vain plussaa... ;) joka ei ota sexiä liian vakavasti... toisin sanoen nainen joka tarvitsee välillä munaa, eikä mitään näpläämistä!!! nämä ovat vain minun ihanne naisen ominaisuuksia... sellaisen jos löydän, niin se on siinä! [email protected] ehdokkaille... ;)

Äänestä
  • kuulostitpa ihanalle....oikein namupalalle:)))

    Äänestä

  • Ansku kirjoitti:

    kuulostitpa ihanalle....oikein namupalalle:)))

    Miksipäs et siis kirjoita minulle? Lisää saat minusta tietää jos kirjoitat... ;) [email protected]

    Äänestä

No ensiksikin, meitä miehiä on aikaslailla monenlaisia: Tyhmiä, vielä tyhmempiä ja jopa meitä viisaitakin! Joten vastauksia ei sovi yleistää!
-naisesta
-parisuhteesta
Ainakin itse haluan naiseltani rakkautta, ystävyyttä, ymmärrystä.
Rakkaus on sekä seksiä että hellyyttä sopivassa suhteessa.
Ystävyys oin sitä, että harrastamme yhdessä kaikkea kivaa (ei pelkästään SEKSIÄ). JA nautimme siitä että saamme olla yhdessä.
Ymmärrys on sitä, että minulla on ystäväni ja Hänellä on ystävänsä ja voimme olla myös ystäviemme kanssa, emme ainoastaan yhdessä.
-sängyssä?
Sängyssä haluan rakkautta, lämpöä ja läheisyyttä. Naiseni on minulle avoin ja minä olen hänen. Teemme yhdessä toisillemme hyvää ja nukumme.

Onneksi naiseni ymmärtää minua ja minä häntä, olemme jopa onnellisia yhdessä. Onneksi ei tarvitse enää hakea rakastaan jostain baarista. Se on aika tyhmää puuhaa, tyhjiä ihmisiä viinahöyryissään. Nautimme Rakkaani kansssa luonnosta, suurkaupungeista, hienoista ravintoloista , yhdessä tehdystä kotiruoasta tai nuotiolla paistetusta käyrästä-

Onnellinen uula.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen-84 kirjoitti:

Mitä mies haluaa?
-naisesta
-parisuhteesta
-sängyssä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu