Junalla ja Laivoilla asiakkaita tulee sankoin joukoin.
Guggenhaim tuo VENÄLÄISIÄ asiakkaita
Emme VALEHTELE kok
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Todellisuudessa pohja on pudonnut kokonaan Kikkelis- Kukkelis- hampurilaismuseolta kun venäläisiltä loppuivat rahat matkustamiseen. Tässä ovat voittajia kaikki, veronmaksajat, helsinkiläiset ja venäläiset turistit.
P.S.Helsinkiin emme tarvitse yhtäkään lisäturistia, jotka suu ammollaan on kaduntukkona ihmetellessään olemistaan ulkomailla.
Eli Bunkkeri Putinin kaatamiseksi ja Venäjän vakoilemiseksi? Siksi Eteläranta? Spekulaatio mutta!
Paljonko Helsingin kaupunki on ottanut lainaa Goldman'in, Sachsin ja Guggenheimin perillisten omistamilta pankeilta?. Ollaanko pakkoraossa koronnoston edessä? Eikö todellakaan ole muuta tietä kun ostaa kulttuurikin amerikanjuutalaisilta? Eikö kunkin kansan pitänyt kehittää itselleen oma kulttuurinsa? Nyt kun venäläisille turisteille aiotun museon asiakkailta on rahat loppuneet niin pakotetaanko valtion virkamiehet käymään museossa kesälomallaan?
Tallinna on mennyt jo hotelli öissä ohitse Helsingin,kuka pöhkö enään Helsinkiin tulee kun lahden takana on kaikki on puolet halvempaa,ja vielä kun feministit saa täys seksi kielon,niin terve vaan,pitävät kohta yrittäjätkin pikkujoulunsa tois puolella,jos ei olsi feministejä,ne olis jo.
ahnet ashkanzi ihailijais sionsitejä
Jos Guggenhaim tuo yhdenkin venäläisen niin se kannattaa jättää rakentamatta jo sen takia. Emme tarvitse venäläisiä emmekä niiden saastaista rahaa.