Silmät suuremmaks?

-Neiti.88-

Nii millasella meikillä sais silmät näyttään suuremmilta? Ku mun silmät tuntuu uppoovan päähän, varsinki ku oon väsyny.. Helppiä kiitos!

8

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämmöstä

      Kuten varmaan tiedät, rajauksella saa silmät näyttään suuremmilta. Itse ainakin laitan ensin jollain tummalla luomivärillä (esim. ruskea) alaripsien alle häivytystä, ja sen jälkeen kajalilla (esim. musta) terävämpi rajaus aivan alaripsien juureen. Yläluomelle luomiväriä varjostuksia unohtamatta, sekä eyelinerilla ohut rajaus. Ja sitten paljon ripsiväriä ala- sekä yläripsiin, niin kyllä silmien pitäs näyttää suuremmilta:) Ja sillon kun haluaa korostaa silmiä, ei kannata laittaa ainakaan näkyvää huulipunaa, vaan jotain helmiäskiillettä tms. Tämmöseen meikkiin ei edes tarvitse kauheasti mitään eri tuotteita, ite ainakin yhdistelen niin että luomivärillä voi myös rajata silmät tai käyttää kulmien värjäämiseen, ja taas huulipunia voi käyttää myös poskipunana jne. Kannattaa kokeilla kaikkea!

      • rouva

        Jos silmäsi ovat esim. ruskeat...
        käyttämällä ruskeaa tms. luomiväriä saat silmäsi näyttämään suuremmilta jos taas valitset vastavärin saat katseeseesi tehokkuutta!


      • -Neiti.88-
        rouva kirjoitti:

        Jos silmäsi ovat esim. ruskeat...
        käyttämällä ruskeaa tms. luomiväriä saat silmäsi näyttämään suuremmilta jos taas valitset vastavärin saat katseeseesi tehokkuutta!

        No mulla on vihreet silmät... Mikä sen vastaväri on!? Kiitti :D


      • rouva
        -Neiti.88- kirjoitti:

        No mulla on vihreet silmät... Mikä sen vastaväri on!? Kiitti :D

        vihreille silmille on violetti :)


      • Joan
        rouva kirjoitti:

        vihreille silmille on violetti :)

        Vihreille silmille ei tosiaankaan ole violetti vastaväri vaan punainen!

        Vastavärit:
        Sinisen on oranssi.
        Punaisen on vihreä.
        Keltaisen on violetti.


      • rouva
        Joan kirjoitti:

        Vihreille silmille ei tosiaankaan ole violetti vastaväri vaan punainen!

        Vastavärit:
        Sinisen on oranssi.
        Punaisen on vihreä.
        Keltaisen on violetti.

        Tässäpä näitä värejä mitkä sopivat vihreille silmille...

        sukulaisvärejä:
        vihreät
        keltaiset
        siniset
        turkoosit

        vasta/täydennysvärejä:
        punaiset
        roosat
        punavioletit
        kanervat
        purppurat


    • se käy

      Silmät saa näyttämään suuremmilta, kun laittaa silmien sisänurkkaan vaaleaa sävyä ja ulkonurkkaan tummempaa luomiväriä. rajaukset

    • Marika

      alempaan luomeen valkoista viivaa kajalilla. Sopii etenkin tummille ja tekee silmistä heti suuremman näköiset. Vältä luomissa paksua mustaa rajausta, joka pienentää silmiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      643
      7907
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      451
      2190
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      2092
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1668
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1224
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1205
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1075
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      829
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      724
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      6
      715
    Aihe