Wurlitzer-sähköpiano, paljonko voi pyytää?

kysyvä1

Mulla olis tarpeettomana Wurlitzer-sähköpiano, siis ihan aito mekaaninen sähköpiano eikä mikään nykyajan digitaaliviritys. Suht hyvässä kunnossa mitä nyt on hieman kulumaa ja vibratonuppi irti mutta sen vois liimata kiinni. Sellainen aito ja lämmin sähköpianon saundi niinkuin kuuluu ollakin ja piano on vireessä pysynyt hyvin.

Paljonko tuollaisesta pianosta saisi tänä päivänä?

7

2004

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyvä1

      Unohtui sanoa että pedaali on tallella.

    • muuusikoiden.net

      Jos täällä ei löydy kiinnostusta, niin kannattaisi varmaan yrittää myydä musiikin ammattilaisten palstalla muusikoiden.netissä:

      http://muusikoiden.net/tori/

    • Kova peli
    • Wurly

      Hei kysyvä1,

      Olen etsinyt Wurlitzerin sähköpianoa ostoaikeissa. Laitoitko omaasi myyntiin millekään foorumille?

      • kysyvä1

        en ymmärtänyt kysymystä


      • Wurly
        kysyvä1 kirjoitti:

        en ymmärtänyt kysymystä

        Vieläkö sinulla on Wurlitzer ja laitoitko sitä mihinkään julkiseen myyntiin? En ainakaan löytänyt Muusikoiden.netistä, Tori.fistä tai vastaavista.


      • kysyvä1
        Wurly kirjoitti:

        Vieläkö sinulla on Wurlitzer ja laitoitko sitä mihinkään julkiseen myyntiin? En ainakaan löytänyt Muusikoiden.netistä, Tori.fistä tai vastaavista.

        se toinen varmaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe