Olin vähän aikaa sitten erään aluksi ihanalta tuntuneen miehen kanssa. Laitettiin yhdessä ruokaa ja katseltiin tv:tä. Lopulta menin hänen kainaloonsa ja heti alkoi kovakourainen lääppiminen, vaikka itse kaipaan hellyyttä ja hellää kosketusta.
Muistan kun 8-vuotiaana olin hetken kahdestaan silloin noin parikymppisen miehen kanssa, joka on perhetuttu ja kyseessä olivat häät. Kyhjötin hänen kainalossaan ja hän silitti pikkuisen korvaani ja se oli niin ihanaa, että mikään ei ole ollut vastaavaa. En halua tietää, onko hän kenties naimisissa, vaan haluan että hän olisi vain minua varten, vaikka se kuulostaakin typerältä. Haluaisin olla jälleen pikkutyttö, joka saa paljon hellyyttä.
Kumpa saisin kokea jotakin yhtä ihanaa taas...
Miksi en saa hellyyttä...
13
702
Vastaukset
- mies huokaisee
Kaunis lapsuudenmuisto sinulla... :) Toivottavasti löydät ikäisesi miehen, jonka kanssa saat jakaa helliä hetkiä ja tuon muistosi.
- Voikunihanaa!!!
Voikun ihanaa!!!
Kun olin pieni niin päiväkodissa, missä olin, oli sivari. Kaikki lapset pitivät hänestä kovasti, mutta minulla oli hänen kanssaan jotenkin erityistä. Ainakin toivon niin. Ei kuitenkaan mitään pedoa. Oltiin varmaan sielunsisaruksia. Hän ei koskaan suukottanut muita lapsia, mutta minä sain haleja ja pusuja niin paljon kuin halusin ja minähän halusin!!! Hellin aina tätä muistoa!!!
Moni mies haluaa vain seksiä, vaikka itse kaipaan läheisyyttä.
Joskus sitä vain kohtaa jonkun, jonka kanssa on aivan täydellistä, Toivottavasti niin käy vielä sinullakin!!! Itse etsin vielä rakkautta. - m28.
Multa saisitte ihan loputtomasti läheisyyttä ja hellyyttä joten mistä päin olette :)?
- sylityttö
Vinkkinä miehille, että jokainen nainen haluaa sisimmässään ennen kaikkea tuntea olevansa rakastettu pikkutyttö, jota pidetään hyvänä. Kun se on saavutettu, voi saada muutakin. Mulla on kanssa tuollainen ihana muisto. Olin ihan pikkutyttönä perhejuhlissa ja ihastunut yhteen komeaan ja söpöön nuoreen mieheen ja roikuin jatkuvasti hänessä. Sitten hän sanoi, että levottomat lapset pitää ottaa syliin rauhoittumaan ja siinä sitten olin halittavana, pussattavana ja silitettävänä koko illan. Mulla on valokuvakin tästä, jonka avulla vieläkin aina välillä muistelen ja tunnen oloni ihanan lämpimäksi.
- yööööööööööökkkkkk
Yök, se että jollain on noita isä/vanhempi mies komplekseja, ei tarkoita sitä, että JOKAINEN nainen tahtoo olla mikään rakastettu pikkutyttö.
Minä haluan ihan olla nainen, nainen jolle annetaan hellyyttä, en mikään lapsi jolle annetaan hellyyttä.
- mitähän....
....yököttävää sylitytön kauniissa vastauksessa oli? Vastaaja taitaa olla herkkä siitä että häntä on pidettävä aikuisena? Pitävätkö muut sinua yhä lapsena?
- halipulaa?
Eikö teitä oo rakastettu lapsina? Aikuinen haluaa aikuisena huomiontia. Vaikka sylissä myös mukavaa.
- sylityttö
Kyllä mua on rakastettu lapsena. Olin vain aika hellyydenkipeä ja oon kai vieläkin. Noissa perhejuhlissa, mistä kerroin, sattui olemaan sopiva kohde halipulassa olleelle tytölle. Ja oli tietysti tosi jännää kun se oli joku muu kuin isä, äiti, mummu tai joku muu vastaava. Hetki oli vain niin ihana, että siitä jäi ikuiset muistot ja haluisin tuntea oloni taas samanlaiseksi joskus, vaikka oonkin aikuinen. Ei kai siinä ole mitään pahaa.
- Hä?
8 vuotiaana?!
- vaikka!
Vaikka 9 vuotiaana! Mitä sitten? Eikö lapsi saa olla enää sylissä kouluikäisenä?
- pikkudarwinisti
Sitähän sanotaan, että nainen antaa seksiä saadakseen rakkautta ja mies antaa rakkautta saadakseen seksiä...
- halipulaa?
Minä pidän omia lapsia sylissä. Isommat tulee kainaloon, jotka ei enää syliin halua ja yhdessä luetaan kainalossa kirjaa. Joka päivä halaan lapset heidän nukkumaan mennessä. Kyllä ihminen tarvitsee kosketuksen vaikka olis murrosikää lähestyvä tuittu. Harmi, jos et ole saanut sellaista lapsena kokea kuin satunnaisesti.
miksi et saisi kokea?=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse664454Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1043727Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083341Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681893Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871139- 89903
- 49851
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.108834Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774