Tämmöinen ongelma

alisaihmemaassa

Niin eli oon 20v nainen ja ongelma lähtee siitä kun juon itseni liian humalaan ennen baariin lähtöä, siis ihan vaan pari siideriä ja jotain ja sitten ajaudun tuntemattomien matkaan liian usein., siis melkeen joka kerta kun olen baarissa. Jälkeenpäin aina harmittaa että on lähtenyt sillä tavalla mutta toisaalta siinä on semmoista jännitystä kun ei tiedä millainen henkilö on kyseessä kun jotenkin vaan kännissä tulee semmoinen jännä olo että voisi lähteä kenen vaan kanssa melkeen. No viimeksi kaksi viikkoa sitten oli tosi komea mies joka jutteli minulle niitä näitä ja tarjosi pari juomaakin. SItten sanoi että hänellä on kap verdellä talo meren rannalla ja vannoi ikuista rakkautta kunhan lähtisin hänen mukaansa. Lisäksi hän sanoi harrastavansa syvänmeren kalastusta ja purjehdusta hänen purjealuksellaan ja että hän omistaa ranskasta bordööstä viinitiloja ja että hänellä on monta alan yritystä. No minä uskoin tietysti (voihan hänellä ollakkin) ja lähdin hänen mukaansa ja mentiin meille ja sitten hän halusi, no sitä mitä miehet haluaa =) mutta seuraavana aamuna oli lappu pöydällä että hänen olikin pitänyt lähteä hakemaan vaimoaan lentokentältä ja siinä luki myös että ottaa yhteyttä. Nyt mietityttää että olinko hänelle parempi kuin hänen vaimonsa että hän haluaisi ikuista rakkautta vain minun kanssaan ja sitten että miten hän saa minuun yhteyden kun ei vaihdettu mitään yhteystietoja. Ei ole kahteen viikkoon kuulunut mitään että kauanko tässä kannattaa vielä odottaa?

5

280

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oiooooooooo

      Älä ny hyvä tyttö usko tollasiin ja älä lähe joka hepun matkaan.
      Etti jostain harrastusten parista kunnon mies.Yleensä jos mies on
      fiksu niin se ei heti halua sänkyyn vaan pyytää esim, syömään
      seuraavana päivänä jne.

    • no voi ei

      No saahan sitä päiväunissa elää. Baarista löydät juuri tuota, fantasia tarinoita omasta elämästä, satunnaisseuraa. Jos haluat muunlaista tai aitoa seuraa tulevaisuus suunnitelmin, älä mene baariin tai juo ainakaan viinaa siellä tai sitä ennen. Harrastuksista, opiskelumeiningistä löytyis varmaan kunnon seuraa.

    • Helpo homma

      Lopeta se viinan kanssa läträäminen,se ei tuo mukanaan mitään hyvää.

    • BLOODisLIFE

      Älä juo ennen baariin lähtöä ja juo baarissakin vähemmän, ja älä odottele sitä ukkoa tuskin se yhteyttä ottaa eikä varmasti o missään mitään huviloita ja viinitiloja se vaan puhu paskaa että antaisit sille!

    • JoHey

      Mielenkiintoista.
      Alkua kun lukee, saa mielikuvan että pidät alkoholia ongelmana.
      Keskivaiheessa mainitsemasi mies kuullostaa esimerkiltä hairahduksista, joita kadut.
      Lopussa taas pohdit tämän tietyn miehen viivästynyttä yhteydenottoa sinuun.
      Mikä siis oli todellinen ongelmasi ja mihin haluat vastauksen?
      Uskomattoman hyvin muistisi kuitenkin toimii luetellessasi miehen omaisuutta eri puolilla maailmaa, vaikka korostit humalaista olotilaasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      123
      776
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      706
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      678
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      583
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      577
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      526
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    9. 26
      491
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      473
    Aihe