Ääääärrrggg....en tiiä mitä tehä.
Oon yleensä tosi varovainen sen suhteen että tapaan netistä ihmisen.
Mies tuli puhumaa ja näin sen jos sit samana iltana, käytiin ajelemassa ja istuttiin autossa, puhuttiin kaikkee, aika paljon yhteisii juttuja.
Päivän päästä nähtiin uudestaan ja jotenkin homma pääty seksiin...
Mies on tällähetkellä intissä, ja on siellä 2-3pv viikosta ja loput sit vapailla mitä nyt treenesitä kerkeää.
Itse näen miehessä potentiaalisena poikaystävä ehdokkaan, vaikka tunnetu niin vähän aikaa, mutta jotenkin vaan kolahti.
Mietin nyt vaan tässä että miten saisi selville mitä mies haluaa, tai että haluaako vain seksiä, vai jotain muuta?
Kun näimme ekan kerran niin mies sano että ettii itteleensä sitä toista puoliskoa mutta sekin tuli vaan jossain sivulausessa.
Haluaisin myös vinkkejä miten alottaa keksustelut, ja siitä mistä keskustella?
Mietin myös että uskaltaako vain kysyä suoraan asiasta vai miten sen sanoisi?
Ja että voiko nainen ehdottaa treffit, ja jos ehdotan niin millaiset treffit?
Toimiakko vai antaakko olla?
5
332
Vastaukset
- joo.
"Oon yleensä tosi varovainen sen suhteen että tapaan netistä ihmisen.
Mies tuli puhumaa ja näin sen jos sit samana iltana, käytiin ajelemassa ja istuttiin autossa, puhuttiin kaikkee, aika paljon yhteisii juttuja.
Päivän päästä nähtiin uudestaan ja jotenkin homma pääty seksiin..."
Jaa, varovainen? Olet varovainen ja menet tuntemattoman kanssa ajelulle ja harrastat (suojaamatonta) seksiä? Hyvä provo.
"Mietin nyt vaan tässä että miten saisi selville mitä mies haluaa, tai että haluaako vain seksiä, vai jotain muuta?"
Tuskin haluaa muuta, kun näin helpolla sai..?
Keskustelet niistä asioista, mistä haluat ja mitä mieleen tulee. Ei tarvitse esittää ja väkisin vääntää. Suoraankin voi kysyä ja ehdottaa treffejä. Ei tarvitse tehdä yksinkertaisista asioista vaikeaa, kun eihän sellaista pitäisi enää olla sen perusteella, mitä ensimmäisissä lauseissa totesit?- Kädetön-94
Tinderin kautta on herran tavannu, ja pari yhteistä kaveria on, joten ei perjaatteessa ihan tuntematon ole, en ole vaan ite ikinä tavannut henkilöä.
Ja seksi oli suojallista, on jotain asioita jota osaan pitää huolen. - Nyytineiti
Kädetön-94 kirjoitti:
Tinderin kautta on herran tavannu, ja pari yhteistä kaveria on, joten ei perjaatteessa ihan tuntematon ole, en ole vaan ite ikinä tavannut henkilöä.
Ja seksi oli suojallista, on jotain asioita jota osaan pitää huolen.Lortto pillunjakelija sinä olet.
- kgkgkgk
Nyytineiti kirjoitti:
Lortto pillunjakelija sinä olet.
Miksei miehille ole vastaavia haukkumasanoja? Naista haukutaan lortoksi pillunjakelijaksi, mutta kyllä se mieskin yhtä helpolla sänkyyn meni.
Minä en halua aloittajaa haukkua. Olen suunnilleen samanikäinen ja uskon, että hän on silti aika kokematon, vaikka noin meni tekemään...
Se ei kyllä ollut järkevää, jos poikaystävän haluaa saada.
Luulenpa, että pojalla vaan oma itsetunto kasvaa tuosta. Mutta voi sitä kai vielä yrittää jotenkin korjata... mahikset voi olla aika vähissä.. Älä ala epätoivoiseksi. - ssessd
kgkgkgk kirjoitti:
Miksei miehille ole vastaavia haukkumasanoja? Naista haukutaan lortoksi pillunjakelijaksi, mutta kyllä se mieskin yhtä helpolla sänkyyn meni.
Minä en halua aloittajaa haukkua. Olen suunnilleen samanikäinen ja uskon, että hän on silti aika kokematon, vaikka noin meni tekemään...
Se ei kyllä ollut järkevää, jos poikaystävän haluaa saada.
Luulenpa, että pojalla vaan oma itsetunto kasvaa tuosta. Mutta voi sitä kai vielä yrittää jotenkin korjata... mahikset voi olla aika vähissä.. Älä ala epätoivoiseksi.Lisään vielä, että valitettavan usein monet menettävät neitsyytensä tuolla tavalla jo yläasteikäisenä.. niin tytöt kuin pojatkin (en puhu omasta puolestani...) mutta tuo on niille jotka heti alkavat haukkua..
Se on harmillista. Mutta eihän siitä puhuta.. 20v tietää jo vähän mitä on tekemässä, mutta nuoremmilla on vahvemmin syinä sosiaaliset paineet. Seksijutuilla kehutaan ja sitten jollekin voi käydä niin että joutuukin kiusatuksi sen takia. On paljon ihan omilla aivoillaan ajatteleviakin, en sitä kiellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1095971- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113220- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102444- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562056