Onko sopivaa ryhtyä piirittämään jotakuta naista kuntosalilla? Kysyn siksi että käyn säännöllisesti 3-4 kertaa viikossa salilla. Jostain kuulin että kaikki eivät siitä pidä jos salilla tullaan iskemään. Mitä mieltä naiset ovat? Sopiiko salilla tutustua siinä mielessä ihimisiin?
Kommentteja naisilta.
Kuntosali.
11
4094
Vastaukset
- Lökäpöksy
olisi ikävää, jos joku alkaisi kuntosalilla iskemään. Kuntosali on kuntoilua varten ja itse ainakin haluan mennä sinne anonyymisti VAIN kuntoilemaan, ja toivottavasti muutkin tekevät niin. Olisi epämiellyttävää, jos joku kaiken aikaa keskittyisi minuun ja tekemisiini.
- Pöksympi
mä varmasti vaihtaisin kuntosalia, jos siellä ei saisi olla rauhassa. Jostakin ihmeen syystä siellä on saanut olla rauhassa...
- nainen
olisi todella mukavaa jos joku miespuolinen henkilö tulisi juttelemaan kanssani kuntosalilla. Tosin käyn tällä hetkellä salilla missä käy vaan naisia jotan sen puolesta sitä ei tule tapahtumaan. Olen kuitenki kyllästyny siihen et miehiä tapaa oikeestaan vaan baareissa ja sielläkin ne on yleensä niin hirveessä kännissä että ällöttää. Jos olet bongannut jonkun mukavan näköisen tytön niin mene ihmeessä juttelemaan. En usko et siitä mitään pahaa seuraa ja onhan se aina mukava saada uusia tuttavuuksia. Itsestäni ei tosin olisi siihen että menisin juttelemaan jollekin vieraalle miehelle vaikka olisin kuinka kiinnostunut, mut eiks se kuitenki oo vähä niinku miehen tehtävä tehä aloite... :)
- Steamrunner
Tämä olikin lähinnä teoreettinen kysymys. Mutta tuosta aloitteesta en ole samaa mieltä. Mun mielestä molemmat voi tehdä aloitteen jos siltä tuntuu.
- Jokke
Steamrunner kirjoitti:
Tämä olikin lähinnä teoreettinen kysymys. Mutta tuosta aloitteesta en ole samaa mieltä. Mun mielestä molemmat voi tehdä aloitteen jos siltä tuntuu.
Niinpä, eihän se sen helpompaa miehelle yleensä oo kuin naisellekaan.
- Paha Suvi
Itse meen kuitenkin salille ihan vaan treenaamaan enkä keikistelemään joten jos joku mies tulee mun hikistä puntinpyöritystä ihailemaan ja mutiseen jotain pehmosia, niin voi olla että jää tulos kohtuullisen laihaksi.
Mutta onneksi kaikki naiset ei ole samanlaisia joten etene hienovaraisesti ja keskity kyttäykseen: joko salille tullessa tai siihen hetkeen kun treenaus on jsut vasta alkanut, lopputreenistä tai salilta lähdön aikana ei välttämättä kukaan jaksa enää kovin henkeviä jutella.
Treenaaminen saa muuten adrenaliinitason nousuun joten kaikki neidit ei sitten todellakaan oo mitenkään fenimiinisen pehmosia iskettäviä siellä salilla. Katso nyt ainaksi ensalkuun semmonen että pärjäät sille jos nyrkki viuhahtaa.. *hihittää*. Niin ja keksi oikeasti joku asiallinen puheenaihe, sillä mikään ei treenatessa ärsytä niin paljoin kuin se että toinen tulee tekeen tikusta asiaa... - yeahi
No iskeä voi missä vaan. En minä laittaisi pahakseni, jos joku tulisi salilla minulle flirttaamaan. Ihastuminen ei katso paikkkaa eikä aikaa....
- tytteli
Meitä on sekä puolesta että vastaan. Jotkut eivät käsitä koko juttua (salillehan tullaan treenaamaan!) ja toiset taas laittautuvat salia varten ja toivovat, että joku huomaisi heidät. Small talk on sallittua, kunhan jättää toiselle tilaa omille ajatuksille. Kiinnostuksen näkee esim. siitä kysyykö nainen vastakysymyksiä. Jos keskustelu jää pelkäksi "kuulusteluksi" tiedät, että nainen haluaisi mieluummin treenata omassa rauhassaan.
- salittaja
yrittämään salilla naisia. kannattaa sijoittua silleen, että varmasti saat näytettyä mielitietyllesi, mitä osaat. Eli 200 kiloa penkkiin ja sillon kun tyttö katsoo sua, nii heti kympin sarja! Muista myös suukottaa omaa hauistasi tytön nähen, niin jo on kumma jos ei lämpeaä ;)....:)
Itse sparrailen salilla kavereiden kaa ennen lihaskuntotreeniä yleensä aika kovaakin ja treenit vedetään pilkesilmäkulmassa mutta tosissaan ja ohjatusti
Miltähän tuo vaikuttas kun ekaks saa pataansa niin että silmät pyörii päässä. Sen jälkeen antaa samalla mitalla takaisin, hampaat irvessä. Sitten pitäis lähtee heittämään läppää jollekin tytölle kun on kulmat ummessa ja huuli auki. Varmaan tosi hyvä vaikutus. Itse en iskisi(ainakaan siltä salilla jossa käyn) ketään sillä siinähän saattaa polttaa näppinsä eikä välttämättä tahdo olla missään tekemisissä tän miss äxän kaa joten tulis sit välteltyä salilla käyntiä viimeiseen saakka ja tulosten kannalta ei ole yhtään hyvä juttu- Iso L
Henk koht inhoan yli kaiken iskuyrityksiä salilla! Etenkin kun miehet näyttävät luulevan että kaikki kelpaa, ilmeisesti siksi etten itsekään ole niin kovin hehkeän näköinen salilla... On kiusallista joutua armottoman kyyläyksen ja tökerön läpänheiton kohteeksi kun bodaa ihan hikisenä! Tietysti normaali pikku flirtti on ok salillakin, ja jos olet iskenyt johonkin tiettyyn naiseen silmäsi, eihän tilaisuutta sovi päästää käsistään, mutta en kehoita ottamaan salilla iskemistä tavaksi. Äläkä herran tähden ainakaan ota kontaktia neuvomalla tai kommentoimalla tyyliin "miks sä teet noin pitkiä sarjoja". Mikään ei ole rasittavampaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754