Mulla on nyt tällainen todella kummallinen tilanne johon tuskin saan mitään järkeviä neuvoja täältä mutta aina kannattaa yrittää vai miten se meni? :)
Mulla on tässä nyt sellanen tilanne että haluan ihan älyttömästi sänkyyn yhden miehen kanssa. Ihan normaalia eikö? No lukekaapa eteen päin.
Olen parisuhteessa ja kyse ei ole miesystävästäni. Asiasta on juteltu joten älkää nyt takertuko siihen. (Vai lieneekö liikaa pyydetty..)
Kyseessä on eräs hyvä ystäväni jonka olen tuntenut vuosia. Tällaiset halut ovat heränneet vasta äskettäin joten siis mitään säpinää ei meillä ole koskaan ollut. Minulla ei siis ole mitään tietoa pitääkö hän minua esimerkiksi ollenkaan viehättävänä. Kyseessä on myös kaveri jolle kaiken saa vääntää rautalangasta..
Joten siis kertokaa miten teen aikeeni ja haluni selväksi, kuitenkaan nolaamatta itseäni liikaa.
Suuret kiitokset etukäteen kaikille asiallisesti vastanneille!
Miten saan miehen sänkyyn..
13
1227
Vastaukset
- Jagdpanther
Viet sen johonki rauhalliseen paikkaan missä ei ole muita ja... Meet vaikka kyselemättä suoraan asiaan. Jos tyyppi ei ole täysin idiootti niin saat mitä haluat.
- tygbhgnhg
Jospa se mies on tajunnut kiinnostuksesi, mutta omaa sen verran korkean moraalin, ettei halua suhteeseen varatun naisen kanssa.
- Jagdpanther
tygbhgnhg kirjoitti:
Jospa se mies on tajunnut kiinnostuksesi, mutta omaa sen verran korkean moraalin, ettei halua suhteeseen varatun naisen kanssa.
Pyh ja pah! Jos iskijä on hyvän näkönen ja ite on sinkku niin mitä hittoa sillon moralisoimaan turhia, ei siinä ite olla rikosta tekemässä, ollaan vaan osallisena ;)
- lisääneuvoja
No kun tässä saattaa olla se ongelma että tyyppi on idiootti :D mietin että onko mitään hienovaraisempia keinoja saada viesti perille?
Kiitos valtavasti vastauksesta, toivottavasti joku vielä viitsii auttaa tyhmää naisihmistä.. :)
ap- tai jos
Henkilö ei vaan halua ymmärtää sinua?
- ei kynnysmatto
Olet jo nolannut itsesi...Anna ko miehen olla ja keskity omaan ukkoosi.Jos ei kiinnosta-tee naisen työ ja eroa reilusti.Kaikkia pään sisällä olevia fantasioita ei ole tarkoituskaan toteuttaa...
- edelleenneuvoton
Henkilö ei ymmärrä ketään, eikä kukaan häntä, se on todettu useaan otteeseen.
Ja kuten aiemmin mainitsin, asiasta on keskusteltu kumppanin kanssa ja sävelet on selvät. Kaikkien ei tarvitse tyytyä ns. tavalliseen parisuhteeseen vaan toiset ovat avoimempia asioille. Rakkaus ja seksi kun ovat kaksi aivan eri asiaa.
Mukavaa että aihe herättää keskustelua!
ap- "depis"
Jos henkilö ei ymmärrä ketään, niin tuskin ymmärtää tätä ehdotustakaan. Voin samastua henkilöön ja luulen vähän että hän etsii sielunkumppania eikä välitä yhden yön jutuista tai koe niitä mukavaksi.
Kaikki ihmiset ovat ymmärrettävissä. Todennäköisesti siellä taustalla on jotain ihan muuta kuin se pelkkä seksinkaipuu ja epävarmuus. Voi olla parempi ettet sekaannu koska sitten tollaset onnelliset ihmiset masentuu jos niille selittää vähän facts of life.
- onfwjn
kuule, en minäkään olisi ymmärtävinäni mitään jos joku tuntemani rouva yrittäisi sotkea minut johonkin omaan parisuhdesoppaansa. Jätä se rauhaan ja etsi joku ennalta tuntematon mieshuora itsellesi.
- Kuulostaa pahalta
Kaikki sinkut eivät arvosta ihmisiä, joilla on avoin suhde. Vielä jos mies ei tiedä, että teillä on avoin suhde, vaan olettaa, että olet pettämässä, niin ei sellainen ketään fiksua miestä kiinnosta.
Älä riko toisen elämää vain siksi, että itse haluat leikkiä toisten kanssa. Toisten tunteilla leikkiminen on aina väärin. - Avoimesti
Tee sille ystävällesi ainakin tiettäväksi, että sulla on miehesi lupa siihen mitä teet. Jos sulla ei ole lupaa, hanki sellainen ennen kuin teet mitään. :)
- isot-pojat-sano
Isot pojat on kertonut et varattuihin ei parane koskee. Jos ei tuu turpaan heti niin aina saat pelätä millon tulee (siis sillon kun se eukko tunnustaa miehelleen).
- m55weeeeeeeeeee
Siis kävelevä metrin halko? Minä olen samanlainen mutteri-idiootti, jolle upposi
selkeä kysymys: -Mennäänkö tanssimaan vai lähdetkö meille, tarviin miestä?
(Kuukausi meni reissussa, sitten jatkoi entisen miehensä kanssa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869