Nordea vs. Venäjä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288743593431.html

Niin että kumpikohan voittaa? Meinaan vaan notta kannattasiko hakea rahat pois siltä varalta, että Nordea häviää?
962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Missähän vaiheessa Nordean rahat loppuu, jos asiakkaat alkavat siirtämään varojaan muualle enemmänkin? Ehkäpä ei kannata jäädä pohtimaan.

Äänestä

Minä jotenkin ihan liikutuin aloituksestasi.

Eipä silti, meilläkin oli 2008 rahat kolmessa eri pankissa, kun talletussuoja ei ollut kuin 50000€ per pankki.

Äänestä
  • Eloppi sun rahas vei

    Äänestä

  • applesoft kirjoitti:

    Eloppi sun rahas vei

    Veikö? Jäi ihan huomaamatta. Täytynee tarkistaa. ;-)

    Äänestä

Trolli se siellä pelottelee...

Nordealla sen paremmin kuin muillakaan pankeilla ei taida olla pakotteiden edessä paljon vaihtoehtoja. Pitää tehdä niin kuin on sovittu.

Äänestä
  • .

    "Moskovan Tiltu taas varoittelee lapualaasista???????"

    har!11

    .

    Äänestä

  • Moskovan Tiltu:.???? kirjoitti:

    .

    "Moskovan Tiltu taas varoittelee lapualaasista???????"

    har!11

    .

    .

    Joko taas tätä samaa levyä veivataan

    http://www.youtube.com/watch?v=Ev8rq-zUTNs

    har!111

    .

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Niin niin kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288743593431.html

Niin että kumpikohan voittaa? Meinaan vaan notta kannattasiko hakea rahat pois siltä varalta, että Nordea häviää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu