Ihan lastenkin kannalta, on todella iso riski kun vasta eronnut perheellinen höyrähtää johonkin renttuun tai muuhun puliveijariin, hurmuriin ja pää pyörällä tää pistää koko perheen ja lasten kuviot uusiksi.
Ehdotus: edunvalvonta pariksi vuodeksi eron jälkeen, jotta nämä rahan perässä juoksevat eivät juoksisi haaskalle.
Kun näkee kirjoituksia että HUONOSTA LIITOSTA PITÄÄ LÄHTEÄ. TOTTA! MUTTA:Ensin pitäisi kyllä miettiä, mikä on huonoa ja mikä hyvää ja todella huonosta sitten pitää lähteä. Mutta milloinkaan ei heti uuden luo, pitää pystyä olemaan ja asumaan ensin ainakin vähintään se vuosi itsenäisesti lastensa kanssa. Rauhoittua itsekseen, päästä jaloilleen.
Jos sinulla on 2 suhdetta yhtäaikaa, eihän se huono liitto ole syy eroon, vaan uusi suhde silloin!!!!! Ei kukaan pysty kahteen suhteeseen keskittymään ja tottakai uusi vaikuttaa ihanalta niissä olosuhteissa joissa toisen on näyteltävä vähintään maailman ihaninta pärjätäkseen sille kotona olevalle "hirviölle". Miettikää!!!
Onhan se hullaantuminen kivaa ja pakeneminen myös, myöskin menetetyn nuoruuden eläminen on melkoisen kivaa. Mutta mites kun lapset jää siinä sivuun, tulee riitoja, rahat menee kaikenmaailman kanootteihin ja hybridiautoihin, kun uusi on niin ihana ja oma pää pyörällä.
VAROKAA HAASKALINTUJA ERONNEET!!!
Eronneille laki?
5
271
Vastaukset
- piparminttuli
Ymmärsin että nyt kirjoittaja on mies. Älä vaivaa päätäsi sillä, mitä toinen tekee eron jälkeen. Hoida ero mallikkaasti, niin kuin aikuisen kuuluukin tehdä. Eron jälkeen huolehdi, että et tee lapsistasi riitakapuloita ja taisteluvälineitä teidän välille.
Toinen ihminen ei voi rikkoa kenenkään välejä jos suhde on kunnossa muuten ja kummallakin on tunteita tosianne kohtaan. Uskon että hän olisi eronnut jossain vaiheessa vaikka ei olisi löytänytkään uutta kumppania.
On aivan turhaa jäädä junnaamaan siihen että on jätetty. Jatka elämääsi ja luo siitä sellainen kuin haluat. - paraniko vaihtamalla
Mä allekirjoitan tämän tekstin täysin.Olen siis nainen.Minulle ja eksälleni kävi justiinsa näin,että uusi tuli haaskalle.No miten sitten..niin isä ei tapaa lapsiaan,myi autonsa pois.Ei ole rahaa.Nykyinen akka panttaa autoaan eikä lainaa yms..Siis mitä pikimmiten tähän tulisi joku laki tähän touhuun niin loppuis tämä lasten äitien syyttely.Minussahan se vika on jos lapsia ei isä tapaa..Mitään muuta kuin eksä meni uuden akan lankaan ja nyt on niin tossun alla kun vaan voi ihminen olla.Toinen on niin saamaton ja mustasukkainen että ei mitään tee että eksäni lapsiaan tapaisi.Olen jopa eksältäni kesällä kuullut että minulle ei mikään sovi,no ei kait sovi jos ei edes kysytä.Vaan oletetaan.
- Nettisalarakkaat
Aiheellinen varoitus. Onnea eronneille, jotka löysi uuden hienon ihmisen netistä, pettivät ja vaihtoivat. Juuri netissä hän, joka rahaa etsii, löytää varakkaat höynäytettävät.
Haaskoille on nettihaku päällä, heille kelpaa salarakkaus ja kova hinku on saada rikas eroamaan. - 63,1
Jos tollanen laki laitettas, niin sillon pitäs laittaa myös laki että avoliitossa ei saa tehdä lapsia, tulee olla naimisissa vähintään 7v jotta nähdään kestääkö suhde. Sillä voi kauheeta jokuhan voi erota ja löytää uuden onnellisen suhteen.
Siitähän ne lapset kärsii kun iskä tai äiti on onnellinen. Ei nenään äiti ole isän ja nyrkin välissä tai iskä nalkuttavan nartun haukuttavana.
Kakeria entisiä. - lapatossu1954
Katkeruudella ei kukaan voita mitään. Kun kerran suhde on päättynyt niin sitten on jatkettava elämää ilman häntä. Miksi pitää takertua ja olla katkera.
Ihmiset menee yhteen ja eroaa. Se siitä. Elämä jatkuu ja jokainen päättää itse millainen se tulevaisuus on. Ei se katkerana kovin hääviksi tule.
Mutta voihan sillä säälipisteitä yrittää saada ystäviltä ja sukulaisilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1494009Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso143788Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai633021Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122992Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1472585- 632433
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282133"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1121528- 261439
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es651360