Etelä-pohojalainen yrittäjä

Miksi pohjalaiset yrittäjät itkee kun eivät osaa eikä onnistu?
5255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meinaatko, että pohjalaiset yrittäjät itkee, kun eteläpohjalaiset yrittäjät osaa ja onnistuu?

Äänestä

Kiljupöhinän herättämää sentimentaalista nousuhumalaa.

Äänestä

etelä-pohjalainen yrittäjä ei itke vaikka kuinka huonosti menis..sitte ku vouti on vieny sukutilan ja pellot mennähän kaulakiikkuun...velipoika tokaiseen emmä tienny että sillä nuan huanosti menöö ...se on laiffia?näitä nähdään paljo ny täs lähiaikoina nimittäin konkursseja toivottavasti ei itsareja...tsemppiä kaikille yrittäjille sekä pohjanmaa että etelä-pohjanmaa

Äänestä
  • Ne maataloustuilla ylläpidetyt myrkkypellot joutaakin mennä. Suomalainen ruoka on maailman epäterveellisintä.

    Äänestä

  • ne joo kirjoitti:

    Ne maataloustuilla ylläpidetyt myrkkypellot joutaakin mennä. Suomalainen ruoka on maailman epäterveellisintä.

    Hah, mikä pöljäke!
    Tuallaaselle ei jaksa totuuksia tankata, kun ei ymmärrä kuitenkaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paskakunnas kirjoitti:

Miksi pohjalaiset yrittäjät itkee kun eivät osaa eikä onnistu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu