http://www.mol.fi/Tyovoimapalvelut/Paikat/2/5/3/Atk-vastaava$$$!06071135.html
Ja palkkaa he eivät maksa varmaan maksimissaan kuin 2000 euroa. Yrittää kaupunki päästä halvalla, ja halvallahan ei tunnetusti hyvää tule. Muutenkin tuommoisesta asiantuntijapalvelushommasta palkkaus lähtee yli 2000 eurosta eli oikea palkkaus olisi 2500-3000euroa/kk.
Haluaisin henk. kohtaisesti nähdä henkilön joka tuohon oikeasti pystyy, siis tekemään nuo kaikki hommat kunnolla.
"Atk-vastaavalla on kokonaisvastuu kaupungin atk-asioista. Hänen tehtäviinsä kuuluu mm. vastata kaupungin atk-järjestelmien suunnittelusta, kehittämisestä ja ylläpidosta, atk-hankinnat, henkilöstön atk-koulutus, seutukuntayhteistyö sekä osallistuminen käytännön atk-tukitehtävien hoitamiseen".
Oikeasti siis tuossa olisi työtä 3-4:lle henkilölle, joista 2-3-henkilöä joutus olla ilmeisesti kuitenkin osa-aikasena. On se kumma kun mikrotukihenkilön pitäs nykyään tehdä ja osata kaikki. Esim. mikrotukihenkilön hommiin ei kuulu atk-koulutus tai seutuyhteistyö...ja yleensä isojen verkkojen suunnittelukin annetaan ATK-konsulteille.
Tuo on niitä hommia että: "raada pienellä palkalla ja pala loppuun".
Toisaalta voihan tuo olla että hommia ei paljoa ole, mutta luulisi olevan jos joutuu vastaa koko kaupungin atk-asioista.
Tämä työpaikkailmoitus nauratti
työnhakija
1
1714
Vastaukset
- Kalle
Taitaapi olla aika pieni kyläpahanen.... vaikka kaupunki onkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433