Onko Jumalalle oma palsta vai onko Suomi24 katsonut että narskuille riittää jumaluus-palsta jossa he voivat leikkiä jumalaa tai keskustella siitä kuinka jumalaisen kauniita naisia he näkivät baarissa?
Vai onko palstan tarkoitus keskustella siitä kuinka narskut saisivat puolijumalan aseman huijaamalla ihmisiä tietyillä jumal-hahmoilla jotka ovat näkymättömiä?
onko tämä palsta tarkoitettu narsismin käsittelemiseen?
3
124
Vastaukset
- M. Eläjä.
Eiköhän palsta ole tarkoitettu mielipiteille jumaluudesta?
Tässä mielessä maailmanmeno ja kuinka maallisia asioita hoidetaan ovat tärkeitä, en ymmärrä miten narsismi liittyy tällaiseen toimintaan?
Kun Raamattu on absoluutti ihmiselle, usein tällaisella ilmenee vihamielisyyttä vaihtoehtoisiin ajattelumalleihin. - olen se joka olen
just ass king
Sinun jumaluutesi sinussa sai aikaan sinulle sopivan aloituksen. Ota se sellaisena narsismina tai miten itse haluat. Kukaan sinun ulkopuolellasi ei pysty sinun rektiotasi määräämään. - M. Eläjä.
Maailmanmeno on sekava ja moni kysyy aina samaa, miksi Jumala sallii tällaista?
Eikö meidän pitäisi yhä uudelleen yrittää hahmottaa tapahtumien taustaa, siis onko maallisten menojen takana ollenkaan Jumalaa vaikuttamassa?
Mielestäni jumaluus on ja vaikuttaa jokaisessa yksilössä ja luonto on kaikkine elävineen jumaluuden ilmentymä...nämä näkökannat minulla noin aluksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244642
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333533Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543414Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282680Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122351MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774