Eläkkeet

Kyllä ihmisen pitäisi päästä eläkkeelle 60 kymppisenä yli sen ikärajan työskentelyä tulisi verottaa ankarasti 50-70 prostin verotus sekä eläkekertymä pois kokonaan ahneilta paskiaisilta .tuleva kansanedusta . Suomi Finlandia puolue. hens von grelund
5100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aamen

Äänestä
  • Niin pitäs päästä,mutta kun ei pääse!

    Eläkelausuntoo kun itse ei voi tehdä.

    Äänestä

Pitäisi olla näin: 40v. ja täysin palvellut.

Äänestä

Pääsee eläkkeelle minäkin pääsin.sain tarpeekseni pompottelusta ja aloitin tietoisen 3vuoden eläkerumban ja alle kuusikymppisenä työkyvyttömyyseläkkeelle.ja nyt olen elämäni kunnossa.ja aikaa on tehdä omia harrastuksia hah hah haa pitää vain vain käyttää päätä.ps lääkäritkin ovat vain ihmisiä kyllä niille läpi menee kun keinot ovat oikeat

Äänestä

Pitäisi jo nelikymppisenä niin kauan kuin työelämä on näin hektistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pynnönen kirjoitti:

Kyllä ihmisen pitäisi päästä eläkkeelle 60 kymppisenä yli sen ikärajan työskentelyä tulisi verottaa ankarasti 50-70 prostin verotus sekä eläkekertymä pois kokonaan ahneilta paskiaisilta .tuleva kansanedusta . Suomi Finlandia puolue. hens von grelund

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu