Joo oon ala-asteella eisen enempää:3 Ja ku oon seuraillut noita palstojen Chattei ja vastaillu muutamaanki parhaani mukkaan. Nii että siis pilaako ns. meikkivoide tai puuteri naaman? Haluun vastauksii kokeneilta. haluisin tietää että onko näin nuoreni liian aikaista pilata iho? ja minkälainen on lopputulos? Entä jos pesen huolellisesti puuterit ja meikkivoiteet pois? kertokaa nyyt?
Pilaako Meikkivoide naaman?
7
423
Vastaukset
- Huolellisuutta
Ei pilaa, jos käytät niitä oikein:
- valitse tuote, joka ei ole esimerkiksi hyvin kuivattava (tähän auttaa vain kokeileminen eli rahanmenoa on tiedossa)
- puhdista ihosi huolellisesti ja säännöllisesti
- älä nuku meikeissä
- pese sudit, vipat ja muut välineet tarpeeksi usein, jotteivät pöpöt pääse innostumaan
- älä käytä meikkejä esimerkiksi kaverin kanssa, käytä vain omiasi äläkä lainaile niitä muille kertaakaan
Olen sitä mieltä, että ala-asteella ei tarvitse meikata, mutta kuten sanoit, se ei tähän kuulu. ;) - MakeUp44
kiitos:)
- jasufan
Ihon puhdistus ja myös kosteutus on todella tärkeää. Noi kaksi asiaa ehkäsee finnejäkin.
- MakeUp44
kiitos sulle kans:) Pesen aamuin ja illoin kasvot sekä laita soft-kosteus voidetta:)
- nainen 30v
No, sinänsä ei pilaa. Tärkeää on oikeanlainen puhdistus oikeilla tuotteilla. Jos on kovin nuori, ei kannata meikata kuin kevyesti. Itse ehkä 13v alkaisin meikkaamaan. Jos on jotakuinkin normaali iho, hyvin ohut meikki on paras. Tärkeää on myös antaa ihon hengittää eli ihan meikittömiäkin päiviä.
- MakeUp44
Kiitos sullekki
- Äidinkieli2
Hei! Valitse tuote joka ei kuivata ihoasi, muista puhdistaa ihosi huolellisesti ja säännöllisesti. Älä nuku meikeissä,muista pestä säännöllisesti siveltimet ja meikkisienet. Tässä oli ihonhoidon pari tärkeetä asiaa. Olen sitä mieltä, että ala-asteella ei tarvitse meikata vähän voi huulikiiltoa esimerkiksi laittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1007532Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3666616Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613954Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293699Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1942175Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os201887- 621650
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181596Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11480Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11477