Bändiäni ei oteta todesta!

Okei,mä pukeudun mustiin ja ehkä mulla on joskus jäänyt suihkut väliin. Mutta eiköhän meillä kaikilla metallimiehillä välillä paikat haise paskalle. Mutta onkos tuo nyt riittävä syy siihen että kaikki sanoo "ei kiitos" kun kiikutan demoamme kapakoihin. Ei suostu edes kuuntelemaan.
Jumalauta mua ottaa sit päähän tollanen. Metallimiehiä sorsitaan.
121867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siis eihän kukaan ota metallimiehiä ja varsinkin paskasia sellaisia(onkos peseytyviä olemassakaan?)tosissaan. Minkäslainen bändi sulla on? Anna mä arvaan: Led Zeppeliiniä höystettynä Metallican surkeilla sooloilla kera Deep purplemaisilla mitäänsanomattomilla melodioilla?
Yleensä vastaus on "ei kiitos" ja yritä niellä se,niinkuin vain metallimies voi. Hah!

Äänestä
  • että metallistien kulttiin kuuluisi peseytymättömyys, vaikka se oiva vaihtoehto täydelle pynttäämiselle onkin. Molemmat kun sucks tasan yhtäpaljon.

    Äänestä

  • Mä saan olla just sitä mieltä mitä haluan. Metallica on perseestä! toistan: Metallica on PERSEESTÄ!!!

    Äänestä

saamarin nyhverö! jos kiikuttelet likaisena ja edustuskelvottomana demos kans mihin vaan sitä syöttäen,ei kukaan haisunäädälle ja surkeen näköselle perusmetalli-hörhölle anna mitään tilaisuutta. Get a life! Ja opettele kuuntelemaan kunnon musaa. Lyön vetoa että demonne on ihan paska!

Äänestä

Njoo. Onko teiän demoa netissä? Ois kiwa kuulla :)

Äänestä

Siis mitäs tuota vielä ihmettelemään sinä urpo!
Jos haiset paskalle ja et osaa käydä suihkussa niin eihän sua ota ku pahimmat hevihörhöt tosissaan. Siihenkös pyrit? Kapakoitsijat harvoin ovat niitä. Ja jos ovatkin niin eihän ne itselleen bändejä tilaile. OSTA SHAMPOOTA ja SAIPPUAA!!!!

Äänestä

Ensinnäkin ihmettelen miten idioottimaisia vastauksia tähän threadiin on tullut. Heti kaikki haukumassa vittuilemassa.!?

Mutta asiaan, sinulle näytetään punaista valoa koska harvemmin(ei koskaan) kapakoihin oteta aloittelevia metallibändejä. Sad but true. Mutta jos johonkin demoasi tyrkytät, tee se kirjeitse.
Laitat mukaan demon, kuvan bändistä ja lyhyen historiikin.

Helpoimmin keikkaa voisi saada nuorisotaloilta, bändi-illoista jne.

Älä lannistu, kaikki aloittavat pohjalta.

Äänestä
  • Ei sitä heti rynnätä baareihin sun muihin! Aluks pitäis kyl harjotella paljon bändin kans ja muutenki pari kertaa viikossa vaik huvin vuoks. Mun yks kaveri on jo jonku vuoden soittanu sen koulun bändin kans harkkoja ja kyl ne varmaan koht yrittää jotai keikkaa saada jonnekki. Älä intoile liikaa!

    Äänestä

Onkohan tää kysymys nyt edes tosissaan kysytty, mutta.

Baareihin yleensä halutaan soittavia jukeboxeja jotka osaa muutamia uudempia hittejä ja sitten rokkistandardit. Bändin omia, suurelle yleisölle tuntemattomia biisejä ne ei halua kuulla.
Niinkuin joku baariäijä oli sanonut "Sit tietää onko bändi hyvä ku kuulee mite se esittää proud maryn."
Eli ohjelmistoon Get Onit, Stairwayt to heveniin, Daa da daadat. jne ja keikkaa pukkaa...

Äänestä

Kyllä se on tosi että te metallijäbät ette peseydy juuri vaadittavissa määrin. Miksi teidän täytyy haista paskalle?

Äänestä

En ole täysin selvillä nykykuvioista, pomppasimme ympärysmaihin ollessamme stadissa vielä hieman marginaalipuolella (6v sitten tunsin ihan kaikki jotka jotain merkitsivät), mutta;
mikset soittaisi Roudille (Tomi Hämäläinen, Semifinalin äijä), tai vielä parempaa, kiikuttaisi demoa suoraan käteen? Ei tarvitsisi käydä edes suihkussa! Sieltä mekin lähdimme avaruusrockia soittamaan. Varaudu vaan että lämppäätte jotain pumppua, mutta niinhän tosihommat ottaakin tuulta alleen..

Äänestä

...hikisen ja paskasen hevikörilään kantamassa mällistä demoaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Göran kirjoitti:

Okei,mä pukeudun mustiin ja ehkä mulla on joskus jäänyt suihkut väliin. Mutta eiköhän meillä kaikilla metallimiehillä välillä paikat haise paskalle. Mutta onkos tuo nyt riittävä syy siihen että kaikki sanoo "ei kiitos" kun kiikutan demoamme kapakoihin. Ei suostu edes kuuntelemaan.
Jumalauta mua ottaa sit päähän tollanen. Metallimiehiä sorsitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu