Nainen laulaa koko kappaleen..,
sen kertosäe menee näin:
" näin maailma ohjailee meitä, eri suuntia ja muita teitä.. päädyimme elämäämme kulkemaan , se vielä yhteen johdattaa.."
KERTOKAA ÄKKIÄ
8
1787
Vastaukset
- oi oi
Eihän tuommosta ookaan menisit hoitoon.
- meneppä
mene muualle arvostelemaan jos et itse sellaista tiedä..
- EPÄTOIVOINEN
se kappale on oikeasti olemassa ja haluaisin todella tietää sen esittäjän ja nimen..
siinä laulaa sellainen nuorehko nainen tai ainakin nuorella äänellä :)
sit se musiikki tyyli on sellaista iskelmän ja popin sekaista.. aika nopea kappale..- Jone
Anna Erikson...en ole varma
- GuardianAngel
kappale on Up n down ( up 'n' down) / muisto
ja hyvä kappale onkin... :)- EPÄTOIVOINEN
Ketä sen esittää?? jos se on se ---up `n down/ muisto--- minkä niminen siis se laulaja on ja millä nimellä se esiintyy.. kiitos paljon!
- GuardianAngel
EPÄTOIVOINEN kirjoitti:
Ketä sen esittää?? jos se on se ---up `n down/ muisto--- minkä niminen siis se laulaja on ja millä nimellä se esiintyy.. kiitos paljon!
siitä ei oikein ole tietoa...
tuolla nimellä se mulla aina on ollut...
ja samalla bändillä on toinenkin kappale unelma...et kai se joku bändi on..tjt...
valitettavasti sen tarkempaan tietoa mulla ei ole...
(googlesta löytyi hakusanalla up n down muisto jotain juttua mutta aika heikosti...) - selkis!!!
GuardianAngel kirjoitti:
siitä ei oikein ole tietoa...
tuolla nimellä se mulla aina on ollut...
ja samalla bändillä on toinenkin kappale unelma...et kai se joku bändi on..tjt...
valitettavasti sen tarkempaan tietoa mulla ei ole...
(googlesta löytyi hakusanalla up n down muisto jotain juttua mutta aika heikosti...)Kiitos näistä kommenteista . tässähän on vuosiakin mennyt tosiaan välissä.. mutta huvikseni vastaan , että se muiston laulaja olin minä. teimme vain tiuon yhden biisin mikälli se enää ketään kiinnostaa .. nykyisellä artisti nimellä teen soul musiikkia. kunhan kerroin .. Muisto tehtiin 2000 .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996134
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3361081Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774