naisen muotokuva, onko se tälläinen?
http://johannatukiainen.seiska.fi/
vai millainen?
Sinkkulaiva Tonin unelmanainen on Tuksu. Onko Tuksu kaikkien miesten unelmanainen..mitä sanoo palstapojut, palstasinkkumiehet ja palstaukkomiesinkkumiehet..ottaisitteko?
http://johannatukiainen.seiska.fi/
vai millainen?
Sinkkulaiva Tonin unelmanainen on Tuksu. Onko Tuksu kaikkien miesten unelmanainen..mitä sanoo palstapojut, palstasinkkumiehet ja palstaukkomiesinkkumiehet..ottaisitteko?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tuksu on suomalaisen naiseuden looginen huipennus. Lihava, ruma, epätasapainoinen, itsekeskeinen, rahaton,päihdeongelmainen nainen joka kuitenkin haaveilee glamour-elämästä ja siitä omasta YT-miehestä joka olisi varakas, komea.
Niin ja palvoohan se ulkomaalaisia miehiä niin kuin muutkin suomalaiset naiset.
Jotain hyvää hänessä kai täytyy silti olla, jos Toni häntä treffeille pyysi. Tuksu on vaalea, miehet tykkäävät blondeista, isorintainen, miehet tykkäävät isotissisistä naisista, hän on älykäs, uskova, kovia kokenut, julkkis, politikon himoitsema,..9 tason nainen...
niin,.ei mikään tavallinen pulliainen, vaan upea alfanaaras, josta jokainen mies täälläkin varmasti unelmoi ja haluaisi, jos saisi.
Nyt selvisi lotan henkilöllisyys.
Si, miten niin? Minulla ei ole mitään yhteistä Tuksun kanssa. En ole isotissinen blondi, enkä julkkis, enkä mitään edellämainitsemistani..
En ottaisi. Tuksun silloin nuorempana ottaisin seksikumppaniksi, mutta en alkaisi seurustelemaan.
Entäs ottaisiko lottis Arto Länsmanin?
http://www.hymy.fi/s/f/editor/images/3668143_.jpg
En huolisi Artoa.
Maria Veitola tiivisti ohjelmassaan hyvin, kun kehui Tuksui, ja sanoi tämän näyttävän Stina Saariston maalaukselta.
https://www.google.fi/search?q=stina saariston maalaus&tbm=isch&tbo
Naisilla on melko harhainen kuva siitä miltä naisen tulisi miesten mielestä näyttää.
Tyypillisesti moni nainen ajattelee, että mies tykkää vain vaaleasta isorintaisesta naisesta.
Samoin moni mies tuumaa, että nainen tykkää vain lihaksikkaasta isoleukaisesta miehestä.
Ehkä nuoresta Johanna Tukiaisesta olisin saattanut kiinnostua ulkonäöllisesti, jos hän ei olisi ollut mikään perusnegatiivisen maineen omaava nainen. Mutta lööppien perusteella hänen tekemisensä ovat sellaista luokkaa, että on kaukana unelmanaisestani. Unelmanaiseni pitäisi olla vähintään keskiverto fiksu.
Olikohan vuoden 2008 kohujuttu Johanna Tukiaisen onni vai onnettomuus?
Tuksua kohtaan tuli valtavasti kiinnostusta jokapuolelta ulkomaita myöden, kun hän sai ministeri Ilkka Kanervalta lukuisia ehdottelevia flirttailevia tekstiviestejä. Tämän jutun ja jupakan tähden Johannan maine nousi huippuunsa, joka toisaalta nosti hänet julkkismaineeseen, mutta teki hänestä myöskin onnettoman mediatuotteen.
Olisiko Johannasta koskaan tullut tuon näköistä mediatätiä ja koheltajaa, jos olisi saanut vaan olla tavallinen eroottinen tanssija ja luoda uraansa ilman median nostamaa julkisuutta. Voiko Tuksun toilailusista ja tuhosta olla vastuussa ja syyllinen ministeri Kanerva vai media vai Johanna Tuksu Tukiainen itse, tai kaikki nämä yhdessä?
Tulee mieleen Armi Aavikko, jonka Danny Ilkka Lipsanen toi julkisuuteen median pyöritettäväksi. Armi oli viaton, mutta alkoi käyttämään alkoholia ja juoda liikaa. Samoin Tuksun tapauksessa juominen näytti jossain määrin karanneen käsistä. Molemmat kai hyviä naisia, joiden elämän pilaamisen takaa löytyy mies ja miehen julkisuusmaine.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kanervan–Tukiaisen_tekstiviestikohu
Patriarkaatti pakottaa naiset juomaan, miehet ovat sikoja!
Tuo blogin kuvissa esiintyvä Juha on paljon paremman näköinen nainen kuin Johanna. Ja mikä helvetti siinä on, kun noi kaikki käyttäävät jotain ruskettavaa voidetta ja jättävät hiusrajan tuntumaan ihan selvän, varmaan sentin levyisen kaistaleen ilman voidetta. Ihan urpon näköistä, jopa Juhalla.
Tuksu on nainen rumimmasta päästä. Unelma naiseni on joku kaupan kassalla työskentelevä nätti nainen joka ei henkaile jännämiesten kanssa.