Kuinka rankkoja rankaisukeinoja olette käyttäneet ojentaessanne uskotonta vaimoa, riittääkö nyrkki vai onko parempia keinoja. Ajattelin ensiksi ajaa vaimon pään kaljuksi tänään, huomiseksi täytyisi keksiä myös jotain kivaa....
vaimon ojennus ???
parturi---
16382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Parempia provoja, kiitos.
... Tai no jos leikitään, että olet tosissasi, niin mitäs luulet, tekeekö tuollainen toiminta sinusta hirveän paljon arvostetumman ihmisen lähipiirisi silmissä? Jossei toista pysty pitämään ilman rankaisua ja kouluttamista, niin voi voi.
Jospa vaimo oppii olemaan uskollinen, nyrkin ja hellan välissä.
Suhde loppuu siihen, jos toinen tekee väkivaltaa. Siihen ei pitkää aikaa mene. Kukaan nainen ei ole kumppanin kanssa joka on lyönyt.
Moni pysyy nyrkin allakin, väärässä olet.
Niin ja yhtä moni ei pysy. Tai lähtee lopulta. Miksi vihassa pilata loputkin suhteesta.
Ei silläkään niitä vaimon haluja poisteta. Jos se haluaa vierasta niin ei siihen ojennus auta. Ainoa mikä auttaa on olla itse haluttavampi =)
Juu samaa mieltä ei niille himoilleen mitään voi, järki lähtee päästä ja ei auta vaikka yrittäs sitä vaan lankee ku houkutus on liian suuri.
Sulla on mennyt yli koko homma katkeruudessa ja vihassa tai suutuspäissä. Mene rauhoittumaan jonnekin pitkäksi aikaa tai asu erillään. Sanallisesti ilmaistaan voimakkaat tunteet (ei nalkuttamalla tai mollaamalla kylläkään), eikä raukkamaisesti nyrkein. Tässä on muutama testi, tee se toinen niistä:
https://www.turvakoti.net/site/?lan=1&page_id=20
Mulla on sellanen keino, että pidän mykkäkoulua sille..... se toimii joskus
Aja oma ala- ja yläpääsi kaljuksi, ja sen jälkeen voit ottaa köyden ja solmia se
Mirä jos vain kävelisit pois. Onko sinulla siihen munaa ja rohkeutta?
Laitoin taas eukon kuriin ja ojennukseen lauantain, onko muita kouluttajia paikalla, voitaisiin vaihtaa kokemuksia
Jäädessäni kiinni mulle ukko antaa munaa ettei tuu vieras heti mieleen
Tai saat kakkoseen.
Väkivalta on aina huono juttu, silloin viimeistään täytyy toisen lähteä. ei niin voi jatkua.. Missä se rakkaus on, ei saa jäädä tuleen makaamaan, pitää miettiä tunteita, ja toista, ei kukaan tykkää väkivaltaisesta suhteesta.. EI väkivaltaa..
Jos lyö kämmenellä niin ei jää jälkiä.