Tein lapsen kakkoselle. Mutta jäin vaimon luokse. Nyt vaimolla on netissä miespuolisia ystäviä. Ei hermo kestä. Multa menee koti ja perhe huora vaimon takia.
myönnetään
en kestä
3167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Just. No vaimosi siis tietää sekä kakkosestasi että lapsestasi hänen kanssaan..?
Sinä "jäit" vaimon luo huorasteltuasi muualla, oi kuin olitkin jalo! Et kuitenkaan salli vaimollesi nettimiehiä, ei kai hän kenenkään kelkkaan ole kuitenkaan hyppäämässä..?
Tässähän on klassinen pata kattilaa soimaa tilanne. Ensin itse huorataan ympäri mantuja ja vielä jalona ihmisenä jäädään siihen puolison rinnalle. Mutta kun puoliso alkaa petoksen jälkeen pitämään hieman omaa kivaa niin puolisosta tulikin se huora. Itse voi nyt sitten hellantelttuna purkaa kuinaka puoliso on paha ihminen ja huorakin vielä kaiken hyvän lisäksi.
Loppulausahdukseksi sopisi hyvin niin makaa kuin petaa.
Ymmärrän että sinulla saattoi olla omat hyvinkin "pätevät" syysi petturuudellesi mutta sait kuitenkin loppujenlopuksi ansiosi mukaan. Jatka elämää tästä viisastuneena. Ei ole tyhmää tehdä virheitä mutta on erittäin tyhmää toistaa samoja virheitä oppimatta niistä mitään.
Oman tyhmyytesi takia ne menee. Saat mitä tilasitkin.