SM-liigan kapteenit tukevat homoavioliittoja

662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saamme jälleen olla ylpeitä kansastamme. Tällä kertaa jääkiekkoliigastamme. Suomalaiset ovat suvaitsevaisia. Hyvä me!

Äänestä

"Kaikkien ihmisten täytyy pystyä olemaan onnellisia. Jokainen tekee oman valintansa. Ei estoja tarvitse olla."

nämä "suvaitsevat" kapteenit kannattavat siis myös muslimien moniavioisuutta?

Äänestä
  • Eikö nuo kaksi asiaa sulje toisensa pois? Moniavioisuus ja homoliitot? Ei ne samassa maassa mahdu olemaan.

    Äänestä

miinus peukalo ?

Äänestä

Homous ei ole sinänsä sairaus eikä geenivika, vaan kehitysvamma!

Homous johtuu sikiön kohdunaikaisesta hormoonihäiröstä joka on johtanut AIVOJEN KEIHTYSVAMMAAN.

Homon aivot eivät ole kehittyneet normaaliin tapaan.

Naisten ja miesten aivoissa on rakenteellisia eroja; esimerkiksi miesten aivojen vasen ja oikea puoli ovat hiukan erikokoiset, toisin kuin naisten aivot, joiden kummatkin puolet ovat saman kokoiset.

Tieteellisten tutkimusten mittauksissa todettiin, että homoseksuaalisten (homojen) miesten aivot ovat kuten heteroseksuaalisten naisten aivot. Samoin homoseksuaalisten naisten (lesbojen) aivot ovat kuten heteroseksuaalisten miesten aivot.

Sekä heteroseksuaalisilla miehillä että homoseksuaalisilla naisilla (lesboilla) aivot olivat lievästi epäsymmetriset siten että aivojen oikea puolisko oli suurempi.

Heteroseksuaalisilla naisilla ja homoseksuaalisilla miehillä aivojen vasen ja oikea puolisko olivat symmetriset.

Aivokuvaus todistaa että homomies on naismies ja lesbonainen on miesnainen!

Eli jos on OIKEASTI HOMO niin se näkyy Pet eli aivokuvauksella.

Itseasiassa eri sukupuolia pitäisi olla NELJÄ:
Miesmies >> miesnainen (lesbo) >> naismies (homo) >> naisnainen

1) miesmies (normi heteromies, miehen aivot, miehen ruumis)
2) miesnainen (miehenaivot, naisen vartalo, lesbo)
3) naismies (naisen aivot, miehen ruumis, homo)
4) naisnainen (naisen aivot naisen vartalossa)

Hassua huomata että periaatteessa JÄÄKIEKKOLIIGASSA on jo vuosia pelannut NAISaivoisia NAISmiehiä:

http://yle.fi/urheilu/kapteenit_kertovat_sm-liigan_homoista_heilla_ei_ole_koskaan_ollut_tyttoystavia/7509998

Oikeat aidot naiset eivät pääse pelaamaan liigaan, eivätkä edes MIESaivoiset naiset eli miesnais(lesbot) jotka todellisuudessa olisivat lähempänä miehiä, kuin NAISaivoiset homot?!

Äänestä

Jääkiekkolegenda Juhani Tamminen kohautti ammattikorkeakoulu Metropolian Metrosport 2014 –tilaisuudessa Olympiastadionilla:

- Sanoin tilaisuudessa, että en ole nähnyt jääkiekkopiireissä yhtään homoa. Olen ollut mukana lajin parissa 60 vuotta, josta ajasta olen ollut 48 vuotta aivan lajin kärjessä.

Olisiko lätkämiehille pahempi tajuta että lätkäliigassa on pelannut homoja, siksi että he ovat periaatteessa katselleet naisen pelaavan yhdessä miesten kanssa toisia miehiä vastaan vai se että joku on voinut seksuaalisesti kiihottua muista alastomista?

Miksei lesbonainen voi pelata ihan normaali liigassa miesten seassa?

Lesbollahan olisi sentään samanlaiset aivot kuin muillakin miehillä.

Lihastahan voi aina hankkia, vaikka olisikin naisen kroppa. Katsokaa vaikka niitä entisiä itäblokin kuulantyöntäjä "naisia".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihan parasta! kirjoitti:

http://yle.fi/urheilu/sm-liigan_kapteeneilta_laaja_tuki_suomen_homoavioliitoille/7509993

Aivan loistavaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu