jopa ikäloput kämäset kurpatkin.
Jenkkifoorumeilla joku tokaisi hyvin juuri tästä asiasta:
"no matter how many people get off the ride puking...someone will wait in line" :D
Jenkkifoorumeilla joku tokaisi hyvin juuri tästä asiasta:
"no matter how many people get off the ride puking...someone will wait in line" :D
Vastaukset 36
Vanhimmat
Pitää paikkansa.
Tiedän varsin vaatimattoman näköisen naisen, joka netin kautta tapaa miehiä ja makaa niiden kanssa.
Vähänkin aktiivisen naisen on halutessaan hyvin helppoa saada seksiä, jopa komeilta miehiltä, mutta vaikea päästä parisuhteeseen komean kanssa, sehän täällä on tullut selväksi.
Mutta jostain syystä palstan miehet vertaavat aina itseään naisiin. Onko järkeä, koska naisen ja miehen maailmat näissä seksi- ja seurusteluasioissa ovat hyvin erilaiset.
Onko se mielestäsi kurppien vai miesten ongelma? Pitäisikö sille mielestäsi tehdä jotain?
(Ja ymmärsin kyllä lainauksesi. Voisin kuvitella, että samat fiilikset ovat niillä maksullisilla nuorilla naisilla, jotka saavat sentään rahaa siitä, että antavat omasta mielestään vastenmielisille miehille.)
miltä huorasta tuntuu.. annas kun arvaan..
Mitä oon huorien ajatuksia lukenu niin eniten on harmittanu se ettei miehellä ole timantinkova kalu kun jos se ei oo niin eihän se tunnu missään...huorat haluais rahan lisäksi vielä kunnon panotkin.
Juu, juu, onhan tämä sama asia sanottu tällä palstalla jo ainakin miljoonaan kertaan mutta eipä ne asiat valittamalla parane. Kyllä minuakin vituttaa joka ikinen päivä että vanhoille kurpillekkin on seuraa tarjolla riesaksi asti ja minun parhaat nuoruusvuoteni (18-25v) menivät ilman seksiä. Minun myötä menee taas yksi elämä täysin hukkaan.
No eipä kurpan elämäkään aina mukavaa ole. Ex-työkaveri oli joku kurppa ja hänen miehensä joku lihava alkoholisti. Kunnon petteri punakuono nenällä. Välillä oli varmaan saunaillan jälkeen tullut riitaa ja tuli töihin silmä mustana. Sanottiin aina leikillään häntä "tähtisilmäksi".
Olisi mielenkiintoista tietää, että onko tämänkertainen tarina ihan kirjoittajan oikeasta elämästä "Timpan maailmaan" repäisty tositapahtuma vaiko jälleen ihan vaan päästä keksitty juttu... Tuo kun kuulostaa jo sellaiselta, että voisi olla otettu oikeasta elämästäkin.
Eiköhän kaikki tiedä otsikon todeksi. Mutta mitä sitten, kuin se yksistään merkitsisi vielä mitään? Luuletko että monikaan nainen haluaa munaa pelkästään munan itsensä vuoksi, ilman että sen kantajalla olisi mitään väliä? Silloinhan voisi käyttää ennemmin dildoa, ja järkevä ihminen käyttääkin ennemmin sitä vaikka vuosikausien ajan kuin aitoa mulkkua, joka on kytketty ko. naisen mielestä inhottavaan mieheen. Sitten jos kuvaan astuu naisen mielestä sopiva mies, niin vasta se voittaa dildon tai muun oman kivan.
Iso osa miehistä kyllä sen sijaan ainakin silloin tällöin haluaa pillua niin kovasti, että sen kantaja voisi olla ihan kuka tahansa, kunhan se pillu vaan löytyy. Siksi annankin täydet pisteet niille miehille, jotka eivät tälläiseen "ihan kenen hyvänsä" panemiseen alennu. Mielestäni sellainen ihminen nyt vaan on sukupuolesta riippumatta jo aika "halpa" jonka kumppaniksi kelpaa ihan kuka vaan, vaikka muuten puolestani tehkööt muut miten parhaaksi näkevät ja mistä itse elämässään eniten irti saavat.
Miksi naiset suurella joukolla viikonloppuisin etsivät baareista munaa?
Moni nainenhan myöntää harrastavansa yhden illan juttuja ihan vain panemisen vuoksi. Miksi he eivät vain sitten tyydy siihen dildoon tai nakkisormiinsa? Minä vaan kysyn.
No tuossa edellinen kertoi, että munan kantajalla on väliä.
Viikonloppuna baareissa siis on tarpeeksi tasokkaita munankantajia liikenteessä.
Mutta ihan vakavasti ottaen, mitä järkeä on jatkuvasti vertailla miehen ja naisen menestymistä seksin saralla? Me kaikki tiedämme, että nainen saa paljon helpommin, ja perusmies antaa valtavasti tasoitusta perusnaiselle.
Ja taas marianne vauhdissa, joka itse harrastaa yhden yön juttuja ja antaa pesää koko yön pelimiehelle, mutta sitten yllttäen hakee kiimapillun orjuudesta jotain syvällisempää merkitystä.
Sopii kyllä hyvin tänne, kun pimpaloora-gatessa taas paljastui että myös muutama juttu oli unohtunut hänen kilvenkiillotuskampanjansa ohessa kertoa, mutta palsta muistaa.
En ole kylläkään niitä harrastanut enää muutamaan vuoteen joten äläpäs vääntele sanomisiani. Viimeisin seksikertani oli eksän kanssa ja sekin oli tammikuun lopussa. Hyvin tässä tuntuu pärjäävän ilmankin, joten miksi harrastaisin jotain jonka olen parin kokemuksen myötä todennut itselleni sopimattomaksi?
Tuohon loppuun lauseesta en kommentoi muuta kuin että se kanssakäyminen rajoittui korkeintaan tuntiin tai pariin eikä meno todellakaan ollut kiihkeää kuten annetaan ymmärtää. Lisäksi ekat partnerini eivät olleet pelimiehiä, vaikka niin kovasti palstapojat yrittävät täällä väittää KAIKKIEN naisten makaavan ensin pelimiesten kanssa ja sitten vasta niiden ujompien, mutta niinhän se näemmä on että yksikin yö pelimiehen kanssa niin on yhtäkkiä yleisestikin pelimiehille pesää antava...
Ja missä kohtaa olen edelleenkään täällä kiistänyt tuota tapahtumaa? Varsinkaan tässä ketjussa? Taisin lähinnä sanoa, että naiselle yleensä myös sillä MUNANKANTAJALLA on väliä eikä keskivertonainen yleensä sen vuoksi otakaan sitä vastaan keneltä vaan lähimmältä ohikulkijalta. En edes väittänyt, että naisetkaan välttämättä aina tähtäisivät seksillä pelkkään parisuhteeseen, mutta kyllä ne pelkkää seksiä hakevatkin naiset partnerinsa valikoivat.
"No tuossa edellinen kertoi, että munan kantajalla on väliä.
Viikonloppuna baareissa siis on tarpeeksi tasokkaita munankantajia liikenteessä."
Juuri näin.
No sehän on selvä, että naiset odottavat niitä tasokkaampia munankantajia, mutta minua vain kiinnosti, että miksi niitä panokumppaneita sitten haetaan kun kerran on ne dildot. Tuskin kenenkään kanssa on yhden illan aikana niin maagista yhteyttä, että pitää lähteä harjoittelemaan tulevaisuutta varten jo lasten tekemistä.
Kyllähän naiset haluavat vain munaa munan vuoksi, mutta heillä on mahdollisuus valita se paras munankantaja, toisin kuin miehillä jotka joutuvat tyytymään siihen mitä saavat.
Sinä nyt annat kaiken liikkuvan ja tasokkaan nussia itseäsi, ihan sama tunnetko sitä vai et.
Olet oikein malliesimerkki suomalaisesta naisesta.
"Kyllähän naiset haluavat vain munaa munan vuoksi, mutta heillä on mahdollisuus valita se paras munankantaja, toisin kuin miehillä jotka joutuvat tyytymään siihen mitä saavat."
Ei naisilla läheskään aina satu tätä mahdollisuutta vastaan, varsinkaan jos eivät itse ole aloitteellisia jos haluavat seksiä kuitenkin selvinpäin ja myös niin että kumppanikin on selvin päin. Baarista haettaessa moni kun on kännissä, netistä haettaessa taas ei tiedä millaisen miehen oikeasti sieltä saa (ennen kuin livenä tapaa ja näkee onko kyseessä tosiaan se kuka väitti olevansa). Ja silloin nainen yleensä ennemmin nimenomaan soolosekstailee vaikka vuodenkin päivät, osa pidempäänkin, kuin menee hakemaan sitä munaa pelkän munan takia.
Vastaavassa tilanteessa moni mies sen sijaan valittaa että "ei hullukaan kestä 3 kuukautta ilman seksiä!" (ja olen kuullut tämän nimenomaisen lauseen mm. erään lihavahkon rillipäisen nörttimiehen suusta, joka yleensä taas valitti siitä että naiset eivät huoli muita kuin "pahoja poikia" joten hän ei tosiaankaan ihan alfaurosta vastannut...) Toki on vastaavasti miehiä, jotka ovat eläneet paljon pidempiäkin aikoja ilman seksiä, ja joista moni on tilanteeseen jo aika lailla tottunut, joten he tuskin tuota lausetta sanoisivat. Turhan usein kuitenkin sitä kuulee ja netistäkin lukee usein juuri miesten suusta, ja 3 kk on mielestäni jo aika lailla naurettavan lyhyt aika edes valittaa mitään "ei kestä ilman" -tyylistä. Liekö tähän osaltaan vaikuttanut miehiin seksin suhteen suunnatut paineet ja siten myös "pakko" esittää että parikin kuukautta ilman seksiä olisi jotain aivan mahdotonta kestää vaikkei asia aina näin olisikaan?
Ja taas sitä ollaan tietävinään omasta elämästäni tai valinnoistani enemmän kuin minä itse :D Missähän sitä on salakiikaroitu kun noin tarkkaa tietoa on löytyvinään?
En muuten ole koskaan vielä ekana iltana harrastanut seksiä myöskään niiden pelkkien kokeilujen/muuten yhteen iltaan jääneiden kanssa enkä ole harrastanut seksiä kännissä (ja osin myös siksi nuo yhden illan jututkin löytyivät kaikki netistä). Joten ei se kaikki "liikkuva" tai "tasokas"kaan seulaa ennenkään läpäissyt jos ei noihin kriteereihin taipunut (ainakin ne muutama tapaaminen pelkästään keskustellen ennen seksiin ryhtymistä ei suoraan baarista kännissä kämpille), olen torjunut aikanaan useamman mielestäni hyvin komean miehen baarissa juuri siksi että ovat halunneet suoraan yhteiseen osoitteeseen ilman numeronvaihtoja. Valtaosa kumppaneistani on ollut heitä vähemmän komeita, juuri siksi että se mahdollisuus tutustua pelkässä seksikokeilussakin ensin edes vähän siihen toiseen ratkaisi lopulta ulkonäköä enemmän. Itseasiassa eka yhden illan kokeiluni valikoitui osin myös siksi, että mies myönsi suoraan jo nettikeskustelussamme hakevansa pelkkää seksiä (en siis itse kysellyt mitään tyyliin "mitä haet" vaan tunnusti asian oma-aloitteisesti melko pian keskustelun aloitettuamme). Mielestäni kunnioitettavaa moneen lipeväkieliseen gigoloon verrattuna (ja kyllä, yhden sellaisen kanssa olen sitten myöhemmin ollut ja se oli se kyseinen "kohuttu" pelimies).
Tosin mitäpä sen väliä :D Tehän ette "lutkien" omaa elämäänsä koskevia oikaisuja kuuntele. Ja ennen kuin sen sanot, niin tiedän kyllä hyvin että olen mielestäsi silti lutka koska pelkkiä seksikokeilujakin takana kuitenkin on (ja hui kamala, vieläpä siihen ryhtyessäni itsekin tiedostaen sen pelkäksi seksiksi!). Mutta ei se maailmaani kaada, ihmettelen vain miksi se sinua kiukuttaa kun kumpikaan meistä ei edes ole kiinnostunut toisistamme. Luulisi ettet pikemminkin välittäisi paskan vertaa mitä joku sinua kiinnostamaton nainen on tai ei ole tehnyt, ei se sinulta ole pois.
Saahan sitä selittää mitä haluaa. Kuulut pahoihin naisiin jotka käyttävät pilluaan aseena tuhnuttelija miehiä vastaan.
Pillusi on jo tuhansien miesten jäljiltä niin väljä, että sieltä kajastaa valoa kun avaat suusi.
Noh, tiedämme että tuhannet aikuiset suomalaiset miehet eivät ole ikinä harrastaneet seksiä. Onhan se monen kohdalla yrityksen puutetta, mutta kyllähän palstan miehistä useimmat tietänevät, millaista on olla ilman seksiä kun eivät ole päässeet naista edes koskettamaan.
Olisiko kannattanut valita pahojen puoli, siellä tuollaisillakaan asioilla ei olisi mitään väliä (eikä muutenkaan millään muulla kuin elämän elämisellä eteenpäin sekä oikeuksistaan kiinni pitämisellä).
Pahojen puoli on pahoja ja saastaisia varten. Olen kiltti ja kunnollinen mies, joka taistelee kunnian ja siveellisyyden puolesta.
"Lisäksi ekat partnerini eivät olleet pelimiehiä, vaikka niin kovasti palstapojat yrittävät täällä väittää KAIKKIEN naisten makaavan ensin pelimiesten kanssa ja sitten vasta niiden ujompien"
Minusta palstalla ei ole sanottu näin.
Palstan mukaan vaiheet menevät näin (sinkkunaisilla):
1. Ekat kokemukset (
Tuo kommentti kertoo kaiken "moraalistasi".
Se palstatotuus tuntuu vaan kummasti vaihtelevan vähän väliä. Ei tästä ole kauaakaan kun oli vielä vallassa se iänikuinen hokema "KAIKKI naiset menettää neitsyytensä jännäalfalle!" Ja "vasta 30-vuotiaana kun naisten oma markkina-arvo alkaa rapistua rupeaa heillekin kelpaamaan ekan kerran kokematon mies".
En haluaisikaan mitään sellaista moraalia, jonka mukaan elämää ei saisi elää vapaasti kuten parhaakseen näkee (ne kolmansien osapuolien loukkaamiset esim. pettämällä edelleenkin poislukien) tai oikeuksistaan (joihin kuuluu myös OMAA kehoa koskeva päätäntävalta) ei saisi pitää kiinni.
Tuollainen itsekeskeinen moraali lutkilla onkin, ja sikskään niistä ei ole mihinkään muuhun, kuin toimimaan mälliviemäreinä.
No turhaan tuota ei nähdä pahuutena, sillä sitä se nimenomaan on,
Mitä tulee kolmannen osapuolen loukkaamisiin, niin johan täälläkin on nähty lutkien jäljet? Ne syrjivät muita miehiä, palkitsevat seksillä rikollisia ja jatkavat näiden geeniperimää. Samoin lutka myös häpäisee miehensä tehden tästä aisurin.
Et eroa mitenkään sellaisesta sinkuelämäälutkasta noilla arvoilla.
Kyllähän siellä baareissa on kai niitä munan omistajiakin, jotka etsii sitä pillua. Ja niitä vasta suuri joukko onkin.
No, niinhän miehetkin saa! Voit kokeilla laittamalla ilmon homosaitille, että annat peräaukkoasi. Ihan varmasti riittää miehiä jonoksi asti. Eri juttu sitten se, kuka haluaa olla toisten tarpeiden väline, ts. vain väline, johon joku tekee tarpeensa. En minä ainakaan halua olla.
Olen nainen ja saisin varmaankin, mutta en halua. Etsin parisuhdetta missä rakkaus mutta tälläistä en varmaan koskaan tule löytämään joten pitää tyytyä yksinoloon. Monet miehet kenen kanssa jutellut alkaa ehdotella kaikenlaista, se on oksettavaa. Mieluummin olen yksin.
no mitä ne ehdottelee? Parisuhde ilman seksiä on kuin ostaisi omenapiirakan ja vain katsoisi sitä
Joo. Miehet ovat ällöjä kun niiden kanssa joutuu harrastamaan seksiä. Mieluummin ilman.
Se ettei suhde aina ala seksistä ei tarkoita sitä, että sitten kun ollaan varsinaiseen suhteeseen EDETTY oltaisiin enää seksittä. Ihmiset ovat erilaisia ja jotkut nyt vaan arvostavat sitä, että ensin saa tutustua rauhassa toisen persoonaan ja vasta sitten tämän sukupuolielimiin.
Oletko kateellinen naisille, kun ne saa aina munaa?
Kyllä. Jos naiset saa munaa, pitää minunkin saada. Mutta vain heteromunaa.
Homomuna on kakkainen ja haisee pyllyltä.
Ton voi kääntää toisinkin päin: No matter how many people wait in line, some will never want to take the ride. Naiselle seksin mukana tulee aina myös ehkäisy, joka verottaa terveyttä ja kukkaroa, eikä sen toimivuudesta ole lopulta koskaan mitään varmuutta. Ei huvita jäädä kellekään yhden yön jutulle raskaaksi. Kyllä miehellä on oltava muutakin kuin vain elin jalkojen välissä. Tyhmiä ovat ne naiset, jotka eivät biologista olemustaan ja vastuutaan enää tunnista, vaan menevät täysin pornopropagandan hengessä mukana, kuvitellen saavuttavansa hyväksyntää "rohkeilla" seikkailuillaan.
Onhan mieskin siinä tilanteessa, että pitää ottaa huomioon tautien ehkäisy ja mahdollinen raskaus. Ei niitä mieskään pääse kovin helposti pakoon, ainakaan seksitauteja.