Uskontojen uhrit???

isopahasusihukka

Ei ole olemassa "uskontojen uhreja". Vain sairaiden ja kierojen ihmisten uhreja, jotka käyttävät uskontoja hyväkseen alistaakseen tai käyttääkseen hyväkseen toista ihmistä.

Uskonnon, Jumalan yms. nimissä kaikenlainen moraaliton toiminta pitäisi tuomita jyrkästi ja tuomiot olla kovia. Ja kovia sen vuoksi, että kuri pysyisi hyvällä tasolla. Ikävä kyllä suomessa on tunnetusti lait ja lainsäätäjät ihan viturallaan, kun täällä lässytellään ja hyssytellään eikä uskalleta. Typerä pakkasen ja pimeyden jäytämä lammaskansa.

14

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Uskonnon, Jumalan yms. nimissä kaikenlainen moraaliton toiminta pitäisi tuomita jyrkästi ja tuomiot olla kovia. Ja kovia sen vuoksi, että kuri pysyisi hyvällä tasolla. Ikävä kyllä suomessa on tunnetusti lait ja lainsäätäjät ihan viturallaan, kun täällä lässytellään ja hyssytellään eikä uskalleta. Typerä pakkasen ja pimeyden jäytämä lammaskansa. "

      Ihan oikeassa olet. Nyt vain tuomitsemaan uskovia siitä sun tästä, löytyy kaikki homojen syrjinnästä hel.vetillä uhkaluun.

      • Iisain kanto

        "satan"

        "Uskonnon,jumalan yms. nimissä kaikenlainen moraaliton toiminta pitäisi tuomita
        jyrkästi ja tuomiot olla kovia"

        Jos ja kun asiaa laajennetaan koko esivaltaamme koskevaksi,niin asiassa on suuri
        ristiriita niin täällä keskusteluissa kuin ukonnollisella ja poliittisellakin rintamallamme.

        Lakimme (ihmisten laatimat) velvoittavat tietyssä määrin kansalaisiaan.
        Luterilaiset papit ovat rintamalla siunaamassa aseet ja rukoilemassa johdatusta ja
        voittoa tappamiselle.Väittävät tekevänsä sen kodin-isänmaan-ja uskonnon nimissä.

        Poliittiset ja kirkolliset edustajat ovat yksissä tuumin asialla.
        Haureellinen uskonnollinen portto (Lue, luopio- kristikunta) ratsastaa pedon selässä,
        (Lue, petomaiset hallitukset) toimien kumpainenkin alkuperäisen käärmeen s-----a,
        panettelijan ohjauksessa.

        Tämä kaikki tehdään ns. laillisen esivaltamme määräyksestä ja valtiokirkkomme
        tukiessa ja hyväksyessään kaikki sen pyrkimykset.


    • haileselassielle

      Hallitus on mielestäni syyllinen Suomessa tapahtuviin uskontorikoksiin.

      Se hyväksyy ilman kontrollia tai kurssitusta vaikka levysepän Jehovan Todistajien ontoon omakotitaloon kouluttamaan vallankaappaukseen ja maanpetokseen sekä pyramidirahankeruuseen petos rikoksella. Myös Obaman valtaa lisäten täällä ja puolustuskyvyn alasajona nakertajana.
      Samasta maasta kaikki pahoinvointimme lähtöisin nyt EU apuna.

      Uskontojen uhrit sotkeutuvat pahimmassa tapauksessa vielä näihin rikollisiin
      viranomaisiin jotka tätä kaikkea mahdollistavat ihan tahallaan USA:n aivopesemien poliitikkojen toiveita rahan takia täyttäen.

      Miksi DDR:ssä ei lahkojen vittuilu onnistunut jos se nyt ei mikään kyrvikäs maa
      muuten ollut imeä sämpylää ja pursottaa pökälettä

      • ABC-kis-sa kä-ve-lee

        "hailesellassielle"

        " Hallitus on mielestäni syyllinen Suomessa tapahtuviin uskontorikoksiin.
        Se hyväksyy ilman kontrollia vaikka levysepän JT:n omakotitaloon kouluttamaan vallan-
        kaappaukseen ja maanpetokseen,sekä pyrämidirahankeräykseen petos rikoksella."
        "Myös Obaman valtaa,samasta maasta kaikki pahoinvointimme lähtöisin,nyt EU apuna"
        "MIksi DDR:ssä ei lahkojen v.......u onnistunut"

        Sivistähän itseäsi lukemalla hiukan paremmin, niin tiedät tarkemmin asioiden taustat
        ennenkuin tulet sivuille syyttämään,tuomalla kuitenkaan mitään kokreettista esimerkkiä
        esille,johon saisit vastukset tuohon kyvyttömyyteesi.


      • Anynomous

        Taidat olla aika kyvytön alalysoimaan asoita.


    • joka päivä on armo

      Saatana käyttää hyväkseen ihmisen uskonnollisuutta ja uskontoja. Todellinen usko jonka Jumalan sana ja Pyhä Henki ei tee uhreja. Se on hoitavaa ja eheyttävää.

      • "******* käyttää hyväkseen ihmisen uskonnollisuutta ja uskontoja. Todellinen usko jonka Jumalan sana ja Pyhä Henki ei tee uhreja. Se on hoitavaa ja eheyttävää. "

        Sitten todellisia kristittyjä ei ole edes olemassa kun lukee kristinusko verisestä historiasta, ei ole yhtään sukupolvea kristittyissä joka ei olisi jollain tavalla syrjinyt tai murhanneet ketään.


      • Eli kaikki kristitytkö ovat vastuussa kristinuskon nimissä tehdyistä teoista, jos kerran todellisia kristittyjä ei ole olemassakaan?


      • HyväEsimerkki

        Tätä mieltä ovat pitkälti kaikki uskovat. Tämä on samalla yksi niistä uskonnon julmista puolista. Lähdetään puhumaan Oikeasta Uskosta verrattuna kaikkiin niihin, joilla ei ole oikeaa uskoa, kun heillä onkin eri tulkinta tai tekevät vaikka jonkin synnin. Tätä nokittelua on valtavasti uskovaisilla. Se toinen on aina väärä uskova, ei ole elävässä uskossa niin kuin itse. Itse tosiaan on ja omat toiminnat ovatkin siten pelkkää rakkautta, vaikka miten muita haavoittaisi. Käytit siis juuri yhtä vanhimmista uskovaisen aseista; toisen uskon mitätöimistä.


    • ?????

      Mielenkiintoinen aloitus. Voihan sen niinkin sanoa, et uskonto onkin se uhri, jota narsisti/psykopaatti guru käyttää hyväksi omaa etua ajaessaan. Ehkä paras mahdollisuus puuttua näiden gurujen toimintaan olisi lahkon sisältä, mut mitenkäs puutut, kun lahko on gurun otteessa.
      Mulla on jotenkin sellainen tunne, et poliitikot pelkää puuttua näiden puoskareiden toimintaan peläten oman poliittisenuran puolesta. Hyvä esim. on tuo näillä sivuillakin mainittu Mellerin temppu Kallikselle 2004 EU-vaaleissa. Eihän siinä ollut Kalliksella oikeestaan mitään sanomista. Kyseessä oli kuitenkin puolueen puheenjohtaja jonka Meller kampesi vallastaan.
      Näillä saarnamiehillä on vielä se etu, et nämä ei kuulu mihinkään puolueeseen, niin niiden on helppo hyökätä vaikka kenen politikon kimppuun kannattajineen.

      • uskonnon avulla

        Äänten kalastelu ihan keneltä hyvänsä, on tärkeääpää ja saada pesti kansanedustajaksi kovapalkkaisilla tuloilla, kuin oikeudenmukaisuus ja jalot hyvät periaatteet sekä rehellinen maalasijärki. Näkyy olevan oikein ammattitauti, että mennään siinä hämärän rajamailla, kun tiedetään, että tuolta tulee tuohta ja rahoitusta.
        Jos puhutaan, että täällä ei ole korruptiota niin se on valhe, tämä maa on kuppikuntaisia omien etujen tavoittelijoita täynnä. Rehellisimmät syödään pois ja saatellaan sivuun.Ei anneta puuttua huijareiden tuhoihin.

        Siksi nämä lahkosaarnaajat ja vankilapapit juoksee vielä vapaalla jalalla.
        Ne on niin hyviä valehtelijoita, että saavat isonkin porukan mukaan.
        Niin onhan maailmanhistoriassakin todistetusti ollut "hyviä puhujia" kuten hitler.


    • jukuri

      Usko Jeesukseen ja Uskonto ovat kaksi eri asiaa !
      Jos uskot Jeesukseen asiasi on hyvin mutta jos uskot Uskontoon sinä olet oikeasti uskonnon uhri !
      Jeesus ei tee kenestäkään uskonnon uhria vaan antaa synnit anteeksi sekä rauhan ja ilon sydämmeen kun hän pelastaa syntisen ihmisen !

    • Kansalaisellinen
    • elovena-eeva

      28.3.2015 18:01

      Brittilehti Daily Expressissä oli hyvä kirjoitus sharian leviämisestä länsimaissa:

      http://www.express.co.uk/comment/columnists/leo-mckinstry/566322/Leo-McKinstry-on-Sharia-law-Islamic-legal-code-in-Britain

      "Mikään ei kuvaa paremmin monikultturismin vaarallista, tuhoavaa vaikutusta kuin sharia-lain hiljainen leviäminen kautta yhteiskunnan.

      Kulttuurisen monimuotoisuuden kannattajat paapattavat suvaitsevaisuudesta ja tasa-arvosta, mutta todellisuudessa heidän vaatimuksensa islamilaisen lakijärjestelmän hyväksymisestä Britanniassa edistää suvaitsemattomuuden ja epätasa-arvoisuuden raaimpia muotoja.

      On irvokasta, että ns. liberaalit, omahyväisine edistysmielisine mielipiteineen, tukisivat oikeusjärjestelmää, joka institutionalisoi tehokkaasti vainon, naisvihan, sorron, homofobian ja barbarismin.

      Kaikkialla maailmassa missä sharia toimii, se tarkoittaa riemuvoittoa raakalaismaiselle taikauskolle yli inhimillisen oikeudenmukaisuuden, demokratian ja vapauden tilalle mullahien hallintoa."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      141
      8351
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      104
      7549
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      114
      5760
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      99
      5664
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      119
      4840
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      147
      2682
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      63
      2519
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1495
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1464
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      53
      1359
    Aihe