Volvon avain hukassa...

En löydä en, vaikka oon katsonut joka taskusta ja sängyn alta.
Epäilen kissaa.
850 vm 94 kyseessä.
Mistä mä saan uuden?
112055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Volvolta.

Äänestä

Kissaa on lähtökohtaisesti pidettävä syyttömänä ennenkuin se on tuomittu.

Äänestä

semmoinen iso talo jossa myydään autoja ja ulkoseinässä tai katolla on iso sininen mainoskyltti jossa lukee VOLVO.

Äänestä

Onko se näin yksinkertaista, että volvon tiskillä esittää rekisteriotteen, joka on auton hansikaslokerossa, jonka ovet on kiinni:) Saanko jotain runkonumeroa vastaan alkuperäisen avaimen ja erillisen käynnistyksen estopuikulan?
Voisin tietenkin soittaa volvolle, mutta ihan kiva kysellä täältä jos jollain on kokemusta tai tietoa.

Äänestä
  • joo jatka vaan kyselyä täällä niin voi ensi viikonkin ajella taksilla.

    Äänestä

Eikö volvoturo osaa hommata avaimia oikeaa reittiä pitkin? Aika superprovo aloitus.

"Voisin tietenkin soittaa volvolle, mutta ihan kiva kysellä täältä jos jollain on kokemusta tai tietoa."

Esimerkiksi nimimerkit "aika helppo homma" tai "mistä luulisit" omasivat uskomattoman hyvää kokemusta asiasta. Vie kissasi siis heidän ehdottamaansa autoliikkeeseen.

Äänestä

No hei taas...Ei tässä ole tarkoitus provoilla alkuunkaan.
Sattui vaan niin että auton ainoa avain ja se puikko hävisi.
Kyllähän tuo on jo jokseenkin selvinnyt että miten toimitaan, mutta kivahan se on tässä rupatella ja heittää jotain läppää avaimista..
Epäilen edelleenkin kissaa ja joku nurkka on vielä tutkimatta.
Mun kissalla on tapana leikkiä pienillä jutuilla..:)

Äänestä

  • No etpä sä sitä autoa hirveästi tartte kun on avaimistakin aikaa rupatella sillä välin kun ovat kissan leluna. Nyt siis jo ainakin yhdeksän päivän ajan. Aika ovelaa syyttää kattia avainten katoamisesta muuten. Meilläkin oli joskus kissoja, ja heti sen huomasi kun leikki kävi jollakin luvattomalla. Johonkin väärään koloon olet itse avaimesi lykännyt.

    Äänestä

Aika herkkiä kissaihmisiä täällä on.

Äänestä
  • Saan volvolta rekkarin perusteella uuden avaimen mutta tuo puikko käynnistyksenestoon en saa.
    Auto tuotiin saksasta joskus muinoin ja siis etsin sitten semmoista tahoa joka osaa ohittaa eston.
    Tämmöstä tää nyt on...Hyvää syksynjatkoa teille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tero61 kirjoitti:

En löydä en, vaikka oon katsonut joka taskusta ja sängyn alta.
Epäilen kissaa.
850 vm 94 kyseessä.
Mistä mä saan uuden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu