Ikävöin vanhaa poikaystävääni vielä 13 vuoden jälkeenkin.

gjroijeroi

Olin 18 vuotta, lukiossa, kirjoitin keväällä ylioppilaaksi. Keväällä kun oli aikaa kiertelin ystäväni kanssa nuorteniltoja. Rakastuin/ihastuin yhtenä iltana aivan korviani myöten komeaan miksaajapoikaan. Hän myös minuun. Meillä oli todella intohimoinen suhde, riipuimme toisissamme koko ajan kiinni. Hän oli minuun todella rakastunut.
Tiet silti erkanivat, ajattelin myöhemmin, että meillä oli niin erilaiset tulevaisuudensuunnitelmat. Minä olin vuosia ajatellut lähteväni ulkomaille lähetystyöhön, hänellä ei ollut sellaisia ajatuksia. Jätin hänet. Pelkäsin myös isääni..en osannut elää omaa elämääni pelkäämättä. Typerää. Minusta ei myöskään ei tullut lähettiä.

Tapasin pari vuotta myöhemmin nykyisen mieheni, ihastuin häneen. Nyt meillä on kolme lasta. Pidän hänestä, mutta samalla sydämeni itkee ensimmäistä poikaystävääni. Miksi olin niin typerä, että olin niin äkkipikainen. Miksi en ajatellut, miksi en odottanut, miksi tein kaikki niin nopeasti.:´(. Hänellä on nyt jo oma perhe, ja kolme lasta. Itken häntä usein, vaikka oma elämäni on ihan ok ja onnellinen.
Välillä toivon, että näkisin hänet sattumalta jossakin, halaisin häntä, pyytäisin kyyneleet silmissä _anteeksi_.:´( En halua pilata hänen nykyistä perhe-elämäänsä..en sitä häiritä millään tavalla. Joskus toivon, että voi kumpa voisimme joskus vanhana vielä olla yhdessä. Jos elän 90-vuotiaaksi, niin silloin soitan taksin, jos en ole vielä dementoitunut ja menen katsomaan häntä. Ja toivon, että hän vielä tuntee minut. Mutta siihen on vielä pitkä aika.
Minä rakastan häntä, kuolemaani saakka.

7

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • realistinen mies

      Teet sitten kun olet eronnut nykyisestä miehestäsi.Aika kultaa muistot.Voipi olla ettei tämä mies tunne sinuun mitään vetoa -varsinkaan 3 lapsen jälkeen..

    • tee-jotain

      Hölmö nainen, jos kerta tiedät missä se ensirakkautes oleilee niin haet osoitteen mukaan puhelinnumeron ja soitat tai käyt kulmilla törmäämässä häneen.

      Soittaessa vaan varaudu et vaimo vastaa ja sit vaan pyydät miestä puhelimeen ja kysyt mitä sille kuuluu. Ei ole väärin kysyä kuulumisia. Tuollai saat asian kohdalleen ja huomaat itsekin sitten ettei siinä mitään ihme magiaa enää ole - saat rauhan.

    • romantikko1

      käy reilusti nussimassa sitä toista miestä ja anna heittää mällit peräsuoleen niin jää kiva kokemus

      • Sekundantti

        Homo hiljaa.


      • AP=huora
        Sekundantti kirjoitti:

        Homo hiljaa.

        Kunnon perpano vaan kehiin!!!


      • korvillevaanpentua

        Ennen oli ihmisillä ikään katsomatta käytöstavat. Missäs sä olet kasvanut?


    • ZexTerapiaa. .. .

      Joo, noista jää pysyvät muistot, mutta muista masturboidessasi exää, niin eiköhän sillä terapialla asia ala siirtyä menneisyyteen....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe