Hyysärit kilpaa selittivät aikoinaan että toisen

maahanmuuttajat ovat tulevaisuudessa sopeutuneet Suomeen vähintään yhtä hyvin kuin kantasuomalaiset ja ongelmat muissa maissa niiden kanssa johtuvat kanta-asukkaista. Miltä tuntuu nyt onko ne sopeutuneet kun eivät edes ole sopeutuneet omiin kotimaihinsa?
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pahempia vain ovat nämä toisen polven mamut.

Suuret aatteet: kommunisimi, uskonnot, mamujenpalvonta, kaikki ovat lopulta osoittautuneet suuriksi virheiksi, joissa ihmisiä tuhotaan yli rajojen.

Äänestä

Kerranakin kaikki p.aska sataa hyysärien itsensä niskaan.
Kansalasiten vuosien turhautuminen hyssyttelyyn
ja rasismikortin viuhautteluun näkyy keskusteluissa.

Äänestä

Jos ei maassa löydy lakia rikollisille, sellainen maa ei ole oikeusvaltoa eikä sivistysvaltio, ja sen demokratian kanssakin on

Äänestä
  • Korpilakihan se silloi pitää jälleen ottaa käyttöön.

    Äänestä

NIIN SANOI TARJA HALONEN.
kyllä suomi hoitaa maremmin ei toista muiden maiden virheitä .
KUINKAHAN KÄVI ???

ON SE NIIN ETTÄ KULTTURI EROT NIITÄ EI HÖYLÄÄ MIKÄÄN ELI TOISEN IHMISEN LUONNE JA TAVAT !

NE ON JA PYSYY.
MUSTAT NIILLÄ ON OMA MENTAALITEETTI KAUKANA SUOMEN HILJAISUUDESTA.

ENTÄ TYÖNTEKO?
SIELLÄ NAISET ON ELÄTTÄNEET PERHEEN UKOT PELAA JA POLTTAA PIIPPUA.

TÄÄLLÄ ELÄTETÄÄ ILMAN VASTIKETTA KAIKKI KOTIIN.

NÄMÄ HULIGAANIJEGIT
perustaa urheiluseura missä he voi potkia vaikka palloa ym.kivoja leikkejä
työharjoiteluun vaikka roskankeräys auton apupojaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polven kirjoitti:

maahanmuuttajat ovat tulevaisuudessa sopeutuneet Suomeen vähintään yhtä hyvin kuin kantasuomalaiset ja ongelmat muissa maissa niiden kanssa johtuvat kanta-asukkaista. Miltä tuntuu nyt onko ne sopeutuneet kun eivät edes ole sopeutuneet omiin kotimaihinsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu