RINTALIIVIT

oppinut käytössä

Nyt kun on puhuttu paljon naisten rinnoista, kuuluuko olla pystyt, ns. törröllä. Mielipiteitä on monia. Naiset haluu olla luonnollisia, mutta käyttävät kaarituettuja ,topattuja rintaliivejä. Ns T-paital. Miksi ei aitoja pitsirintsikoita, esim. Triumph Dooreen. Liivejä. Onhan ne parhaat, kokeilkaa, on kevyet ja antaa kauniin naisellisen näyn.

4

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lohdutuksen sana

      Triumph-pappa ei voi muuttaa muotia. Ne pystyrinnat tai aiemmin jopa kartionmuotoiset rinnat olivat vuosikymmeniä sitten muoti-ilmiöitä. Taidat olla niin vanha että muistelet vielä lämmöllä nuoruusaikaasi kun tytöt todellakin kulkivat pystyrinnat antavissa rintaliiveissä (ja nilkkasukkamytyillä vielä suurennettu). Muoti-ilmiöt kiertävät jonkinlaista vuosikymmenten kiertoa, mutta pystyrinnat eivät ole vielä tulleet uudelleen muotiin. Nyt eletään osittain eräänlaista renesanssin aikaa jossa push-up -liiveillä työnnetään rinnat ylös ja puoliksi näkyviin. Nuo T-paitaliivit noudattelevat ehkäpä rintaliivien polttoaikaa jolloin haettiin luonnollisuutta.

      Nyt eletään luonnollisuuden aikaa. Toivottavasti elät vielä silloin kun pystyrinnat tulee uudelleen muotiin.

    • Liian nuori 50 v

      Kävin katsomassa kuvahaulla millaisia ovat Triumph Dooreen-rintaliivit ja olivat kyllä ihan sairaan rumia. Sopivat hyvin 85-vuotiaalle mummolleni.

      • Olet oikeassa

        Kyseiset liivit on tarkoitettu vanhemmille runsaspovisille naisille joiden rinnat ovat jo löysää riippuvaa rasvaa. Tätä varten ne ovat kokokuppiset peittäen koko rinnan, ei kelpaa nuorille naisille.


    • rosvoroope

      Sellaset on parhaat rintsikat, jotka saa tissit näyttämään mahdollisimman isoilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4205
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      115
      2536
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      68
      1068
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      198
      984
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      942
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      901
    7. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      884
    8. 36
      846
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      825
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      802
    Aihe