RINTALIIVIT

oppinut käytössä

Nyt kun on puhuttu paljon naisten rinnoista, kuuluuko olla pystyt, ns. törröllä. Mielipiteitä on monia. Naiset haluu olla luonnollisia, mutta käyttävät kaarituettuja ,topattuja rintaliivejä. Ns T-paital. Miksi ei aitoja pitsirintsikoita, esim. Triumph Dooreen. Liivejä. Onhan ne parhaat, kokeilkaa, on kevyet ja antaa kauniin naisellisen näyn.

4

289

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lohdutuksen sana

      Triumph-pappa ei voi muuttaa muotia. Ne pystyrinnat tai aiemmin jopa kartionmuotoiset rinnat olivat vuosikymmeniä sitten muoti-ilmiöitä. Taidat olla niin vanha että muistelet vielä lämmöllä nuoruusaikaasi kun tytöt todellakin kulkivat pystyrinnat antavissa rintaliiveissä (ja nilkkasukkamytyillä vielä suurennettu). Muoti-ilmiöt kiertävät jonkinlaista vuosikymmenten kiertoa, mutta pystyrinnat eivät ole vielä tulleet uudelleen muotiin. Nyt eletään osittain eräänlaista renesanssin aikaa jossa push-up -liiveillä työnnetään rinnat ylös ja puoliksi näkyviin. Nuo T-paitaliivit noudattelevat ehkäpä rintaliivien polttoaikaa jolloin haettiin luonnollisuutta.

      Nyt eletään luonnollisuuden aikaa. Toivottavasti elät vielä silloin kun pystyrinnat tulee uudelleen muotiin.

    • Liian nuori 50 v

      Kävin katsomassa kuvahaulla millaisia ovat Triumph Dooreen-rintaliivit ja olivat kyllä ihan sairaan rumia. Sopivat hyvin 85-vuotiaalle mummolleni.

      • Olet oikeassa

        Kyseiset liivit on tarkoitettu vanhemmille runsaspovisille naisille joiden rinnat ovat jo löysää riippuvaa rasvaa. Tätä varten ne ovat kokokuppiset peittäen koko rinnan, ei kelpaa nuorille naisille.


    • rosvoroope

      Sellaset on parhaat rintsikat, jotka saa tissit näyttämään mahdollisimman isoilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      492
      8583
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5872
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      282
      4869
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      72
      4179
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3788
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1282
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      899
    Aihe