RINTALIIVIT

oppinut käytössä

Nyt kun on puhuttu paljon naisten rinnoista, kuuluuko olla pystyt, ns. törröllä. Mielipiteitä on monia. Naiset haluu olla luonnollisia, mutta käyttävät kaarituettuja ,topattuja rintaliivejä. Ns T-paital. Miksi ei aitoja pitsirintsikoita, esim. Triumph Dooreen. Liivejä. Onhan ne parhaat, kokeilkaa, on kevyet ja antaa kauniin naisellisen näyn.

4

306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lohdutuksen sana

      Triumph-pappa ei voi muuttaa muotia. Ne pystyrinnat tai aiemmin jopa kartionmuotoiset rinnat olivat vuosikymmeniä sitten muoti-ilmiöitä. Taidat olla niin vanha että muistelet vielä lämmöllä nuoruusaikaasi kun tytöt todellakin kulkivat pystyrinnat antavissa rintaliiveissä (ja nilkkasukkamytyillä vielä suurennettu). Muoti-ilmiöt kiertävät jonkinlaista vuosikymmenten kiertoa, mutta pystyrinnat eivät ole vielä tulleet uudelleen muotiin. Nyt eletään osittain eräänlaista renesanssin aikaa jossa push-up -liiveillä työnnetään rinnat ylös ja puoliksi näkyviin. Nuo T-paitaliivit noudattelevat ehkäpä rintaliivien polttoaikaa jolloin haettiin luonnollisuutta.

      Nyt eletään luonnollisuuden aikaa. Toivottavasti elät vielä silloin kun pystyrinnat tulee uudelleen muotiin.

    • Liian nuori 50 v

      Kävin katsomassa kuvahaulla millaisia ovat Triumph Dooreen-rintaliivit ja olivat kyllä ihan sairaan rumia. Sopivat hyvin 85-vuotiaalle mummolleni.

      • Olet oikeassa

        Kyseiset liivit on tarkoitettu vanhemmille runsaspovisille naisille joiden rinnat ovat jo löysää riippuvaa rasvaa. Tätä varten ne ovat kokokuppiset peittäen koko rinnan, ei kelpaa nuorille naisille.


    • rosvoroope

      Sellaset on parhaat rintsikat, jotka saa tissit näyttämään mahdollisimman isoilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      133
      2299
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      61
      2212
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1885
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      55
      1555
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1451
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1417
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      80
      1229
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1180
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1040
    Aihe