mistä niitä saa ja tehdäänkö yleensä? semmoisia yli 10cm korko.ois käyttöä kohta,ettei kauniit nahkasaappaani ja mokkasaappaani taas mene läpimäräksi kun astun autosta tai kävelen töihin niillä
korkokumisaappaat korkeilla koroilla
36
5124
Vastaukset
- SoundsNice
En osaa sanoa mistä saisi, varmasti netistä löydät kun sivuja on paljon, en tiedä sitten onko suomalaisia... Kuulostaa kyllä tosi kivalle korkokumisaappaat 10cm koroilla ;) Jos löydät netistä, niin pistäppä tänne kuva olisi kiva nähdä..
- heelman09
Tässä olisi yksi linkki, vaikka tosin en usko, etta ajoit takaa juuri tällaisia. Nuo kuuluvat enemmän fetissiosastolle, kuin tavalliseen kaupunkikäyttöön, mutta laitan nyt kuitenkin:
http://www.fashion-style.com.pl/en/12-natural-rubber-latex/21-high-boots/natural-latex-boots---new-13cm-heel-size-36-47-info Korkeakorkoiset päällyskengät olisi ostoslistalla, mikäli sellaisia jostain saisi.
Ei mitään vanhaa kirpputoritavaraa, vaan uudet ja kiiltävää kumia olevat. Jos vielä punaiset niin tulisi ainakin huomatuksi!- Nokian malleja
On Kuopiossa korkokumisaappaita ja myös yhdet parit Louis Vuitton mallia 10 cm korkokumisaappaat väri musta ja koko 40 ovat uudet ja tehtaan laatikossa
Lisäksi on myös Nokian valmistamia korkokumisaappaita City. Lena. Evita. Tarja, Anette
Iloa silmälle tuovat myös kauniit korkokumisaappaat - pussihousu 60
Live chatissakin näet Nokia korkokumisaappaita ja malleja ilmaiset kamerat nimimerkin takaa voit katsella mielesi mukaan ja tiedustella
- HH_Bootslover
Netti on tosiaan täynnä sivustoja josta voit ostaa 10cm koroilla varustetut korkokumisaappaat, rohkeasti vaan ostamaan ne, ettei toiset saappaasi pilaannu loskakeleillä! onpa viellä todella näyttävän näköiset korkokumisaappaat. Tee itsellesi ja muille palvelus ja korkkokumisaappaat jalkaan! ;)
- Saapasfriikki
Täältä löytyy tyylikästä kumisaapasta! Korkoa on kahta eri korkeutta ja varren pituuksia 40-80 cm. Jokaiselle jotakin! https://acquoofsweden.com/shop/
- maaseuduntyttönen
Samaa mieltä,kai ne ruotsalaisille auttaa...Nokiakin teki aikoinaan paremmannäköisiä! Kaipaan myös 8 - 10 cm sirolla korolla olevia kumisaappaita ei kuitenkaa mitään fetissipiikkareita 13 cm korolla. Ne on turhan näyttäviä kaupungissa ja varsinkin maalla...Mutta sellaiset sirot mutta kumia jotta ne voi helposti pestä kurasta ja pitää jalat kuivana ;).
- duunarityttö
http://aijaa.com/bGedyw
Poikaystävä toi mulle tälläiset Englannista.
En ole vielä rohjennut niitä käyttää,
kun ovat jotenkin narttumaiset mielestäni. Poikaystävä tykkää niistä tosi paljon
ja on rohkassut minua käyttämään niitä julkisesti työ- ja kauppamatkoilla.
Mitä mieltä olette? Voiko tavallinen työssäkäyvä kolmekymppinen nainen käyttää
näitä, pelkäämättä leimatuksi tulemista?- Mies_-_34
Voi ehdottomasti käyttää! ei nuo ole mitenkään hmm narttumaiset. Todella upeat saappaat, eipä minulla ainakaan tulisi mieleen hutsuksi leimata, kattoisinpa vain että onpa siinä tyylitietoinen nainen! :)
- Bootss
Ota ihmeessä käyttöön! Todella upeat saappaa.. On varmasto fetissi-miehet kalu kovana katsoneet kun kävelet, itse jos tulisin vastaa haluaisin nuolla noita saappait ;)
Mageet!
Kyllähän siinä on vaara, että jotkut karsastavat tuollaisten käyttäjää?
Mutta haluaisin kyllä itse nähdä ne luonnossa!
Lienevät kalliit Luis Vuittonin kengät?- duunarityttö
Kyllä ne saappaat varmaan kalliit oli, mutta ei ole mulle paljastettu, paljonko maksoivat. Kotona olen niillä kuljeskellut ja poikaystävän katse on naulautunut niihin.
Varmasti kohta ehdottaa, että otetaan ne sänkysaappaiksi.
Olen näyttänyt niitä parille ystävättärelleni ja molemmat ovat rohkasseet käyttämään niitä, kuin tavallisia saappaita.
Ovat luvanneet lähteä kanssani baariin, mutta saappaat ehdottomasti jalkaan, että päästään testaamaan niiden vaikutus.
Siinä voisi olla ideaa.
Ja mistähän baarista voisi päästä näkemään saapasjalkatytön?
Kyllä olis varmaankin kivaa katsottavaa!- duunarityttö
Niin varmaan olis, mutta aikaa ja paikkaa ei ole vielä valittu.
Tulisitko itsekkin korkokumppareissa? Sopiihan ne miehenkin
jalkaan, jos ei ole hirveän iso jalka.
Joskus näkee erttäin siistin näköisiä nuoria miehiä, joilla on
naisten korkokumisaappaat jalassa.
Näyttää mun mielestä siistiltä.
Täytyypä ehdottaa poikaystävälle kans.
- beethooven
Myin hiljan sellaiset kirpparilla pois. Tosin olin ne plokannut hieman aiemmin eräältä vaihtolavalta Töölöstä.
- wankingboy
Minusta on ihanaa runkata korkosaappaat jalassa. Lisäksi stayup-sukat antaa lisää potkua!
- duunarityttö
Tulipa käytyä viime perjantaina lähiöbaarissa saappaat jalassa.
Täytyy tunnustaa, että vientiä oli. Innokkaita tanssittajia riitti ja aina puheet meni mun ihaniin saappaisiin. Monikaan ei edes uskonut niitä kumppareiksi ja halusivat saada koittaa, että ovatko tosiaan kumia.
Monella miehellä rupes etumus pullottamaan kesken tanssin, mikä hämmästytti minua kovasti. Myös seuraan tunkevia riitti, josta ystävättäreni olivat mielissään, sillä he ovat sinkkuja.
Ystävättäret ihmettelivät saappaiden vaikutusta miehiin ja kysyivät saappaitani lainaksi, kun seuraavan kerran lähtevät baariin.
Lupasin tietenkin.- HighHeelsForLife
Saappaissa on sitä jotain tiettyä mitä ei voi vastustaa ;)
Olisinlaittanut kuvan sivulle, muuta linkitystaidot ovat heikot!
- duunarityttö
Minkälaisen kuvan?
Helpoin tapa linkittää on aijaa.com:in kautta.
Päällyskengät on myos minun juttuni!
http://aijaa.com/cgHE4X
http://aijaa.com/k02LZG- duunarityttö
Komeat päällyskengät todella omistat. Onko tullut käytettyä? Nuo vaativat kunnon korkokengät sisällensä, että niillä voi kävellä.
Mummolasta löysin tuontyyppiset päälyskengät ja tulihan niitä joskus kokeiltua ja hienolta tuntui kävellä niillä.
Kaksi vuotta nuorempi pikkuveljeni ihastui myös niihin ja kuljeskeli usei ne jalassa mummolassa. Mummo ei ollut moksiskaan veljeni halusta käyttää niitä, vaan antoi ne pojalle lainaan jopa kotiin vietäväksi. Muistan hänen käyttäneen niitä joskus illan hämyssä jopa kaupungilla kavereittensa kanssa.
Meistä voisi tulla komea pari baarikierrokselle, sinä päälyskengilläsi ja minä omilla korkokumppareillani.
Riittäiskö rohkeutesi? Kyllä varmaan riittäisi. On vaan se ongelma, ettää nämä on hieman pienikokoiset minun jalkaani! Mutta olen etsinyt sopivia jalkoja korkkareineen niden käyttäjäksi. :)
- duunarityttö
Toi on niin suttunen kuva, että siitä ei saa mitään selvää.
Pistäppä parrmpia kuvia ihannekumppareistasi ja päällyskengistäsi.
Pikkuveljeni on hankkinut itselleen ison valikoiman naisten korkokumppareita ja näytti siellä olevan kolmet korolliset päällyskengätkin.
Hän ei kuitenkaan kehtaa käyttää niitä aivan julkisesti, vaan joskus illan hämyssä ja kotonaan, vaikka hänen tyttöystävänsä on hyväksynyt veljeni mieltymykset ja käyttää veljeni mieliksi valkoisia Nokian City korkokumppareita.
- Louisvuittonn
Harvoin näkee kaupungilla ja kadulla naisten jalassa Nokia korkokumisaappaita.
Joskus näkee naisilla jalassaan punaiset Nokia Kontio kumisaappaat.
On ilo silmälle.
Itselläni on myös varastoissa useampia Nokia kumisaapas malleja, Kontio punaiset, vihreät, valkeat.
Nokia Cityjä, Lena, Anette, Lola, Evita
Louis Vuitton musta 39 - 40- RubberBoots
Vaimo osti mustat 38 kontiot,itse en antanut ekaan 2 viikkoon laittaa ulos,kiiltävän narisevina ne oli ihan 'muuhun käyttöön'...😉
Jospa Hesasta löytyisi 38 pitkävartisia korollisia,voisin vaikka tuoda sovittelemaan...
- kumisaappaatkorolla
Kunnon kumisaappaat löytyy osoitteesta https://acquoofsweden.com/. mahtavaa, kun varren pituudet on normaalista yli polven. Sivuilla yli 200 mainoskuvaa.
- ostinsaappaat
Unisex saappaita jokaiseen jalkaan, mahtava kauppa!
- RubberBoots
ostinsaappaat kirjoitti:
Unisex saappaita jokaiseen jalkaan, mahtava kauppa!
On upeita,mutta niin ovat hinnatkin😟 siksipä haaveilin siitä 'sovittelupaikasta' harrastajan luona😉
- Anonyymi
Ruotsista saa. Acqua boots. Mutta ovat tosi kalliit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi549987Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126735Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736055Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?475953Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464130Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2643089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k132723Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?432376- 611425
Suomussalmen baarit
Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik201229