Ajattelemisen aihetta

Moni meistä on mielestään tehnyt ns. "hyvät autokaupat". Vai onko sittenkään?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=577&posting=22000000005153066
1338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvät autokaupat eivät ikinä toteudu, kun kyseessä on uuden auton hankkiminen. Tämä pätee siis nimenomaan taloudellisessa mielessä. Uuden auton raju arvonalennus käy ostajalle aina hyvin kalliiksi. Väliraha on todellakin se, mikä ratkaisee. Myös merkkiliikkeitä välttelemällä säästää mukavan tukun rahaa. Pankkilainassa on se etu, että auton saa heti omiin nimiin. Ei tarvitse ottaa kalliita kaskovakuutuksia. Tärkeintä on tietenkin tutkia kaupan kohde perusteellisesti ja suorittaa useampi koeajo, jos mahdollista. Suosituimpia merkkejä kannattaa myös vältellä, ne käyvät yleensä eniten kukkaron päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tinkaaja kirjoitti:

Moni meistä on mielestään tehnyt ns. "hyvät autokaupat". Vai onko sittenkään?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=577&posting=22000000005153066

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu