Catfish atm

Hyvä esimerkki atm:stä, kuvittelee chattailevansa playboy mallin kanssa ja kun kyseessä onkin "vain" hottis normaali niin rimpula on pettynyt.
657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No tuskin kukaan ihan riemusta hyppii jos tuollaisen huijauksen kohteeksi joutuu. Ja tuolla naisella oli aika paha ongelma tuon profiilinsa kanssa eikä ilmeisesti ollut puhunut totta muistakaan asioista.

Äänestä
  • Millainen ääliö luulisi olevansa nettisuhteessa playboy mallin kanssa?

    Äänestä

  • uyyhujjhyjjhhjjh kirjoitti:

    Millainen ääliö luulisi olevansa nettisuhteessa playboy mallin kanssa?

    Ihmisiä on monenlaisia. Onhan se voinut olla aika vakuuttava profiili, ja olihan sillä ollut jotain 800 kaveriakin. Ilmeisesti moni muukin oli mennyt samaan ansaan.
    Ei netissä kannata uskoa yhtään kehenkään ennen kuin on tavannut.

    Äänestä

  • Jii007 kirjoitti:

    Ihmisiä on monenlaisia. Onhan se voinut olla aika vakuuttava profiili, ja olihan sillä ollut jotain 800 kaveriakin. Ilmeisesti moni muukin oli mennyt samaan ansaan.
    Ei netissä kannata uskoa yhtään kehenkään ennen kuin on tavannut.

    Joo olihan likka panostanut niihin profiileihin, kun ekan kerran ne muutkin menivät lankaan. Mutta silti saa elää aika pilvilinnoissa jos tuollaista uskoo.

    Äänestä

Eiköhän se atmi ollut sen verran viisas että tajusi että vaikka edessä on kaunis (sekopää) nainen, niin mitään oikeita mahdollisuuksia siihen ei ole.

Eihän se nainen siinä kameran edessä sen takia ollu että se oikeasti ois suhdetta siihen mieheen halunnu. Sillähän oli ilmeisesti kymmeniä, jos ei satoja muitakin miehiä koukussa samaan tapaan. Tuskin tuo mies oli edes se haluttavin niistä, sattui vaan olemaan juuri se joka toi televisiokamerat paikalle. Sillä naisella oli vaan joku sekopäinen narsistinen tarve olla kaikkien ihailun kohteena tai mitä ikinä.

Vaikea kyllä ymmärtää että miten tuonkin näköisellä naisella voi olla niin pahoja ongelmia että ei kykene/halua saada oikeaa suhdetta, vaan mieluumin vaan huijaa sadoittain miehiä nettideitissä. (Ulkonäkönsä puolestahan toi nainen saisi suhteen johonkin ihan komeaan mieheen vaikka alle viikossa, jos vaan haluaisi - mutta sekopäisyys sitten toimiikin esteenä.)

Äänestä
  • No se likka siinä sanoi että jätkä kiinnosti. Myöhemmin oli muuttanut yhteen toisen huijausprofiilin kautta tavatun kanssa kun näiden yhteydenpito tod.näk. atm:en takia loppui.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uyyhujjhyjjhhjjh kirjoitti:

Hyvä esimerkki atm:stä, kuvittelee chattailevansa playboy mallin kanssa ja kun kyseessä onkin "vain" hottis normaali niin rimpula on pettynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu