Me toki emme unohda palestiinalaisia ahdinkoon kuten laitalahkon aggressiiviset änkyrät!
Ja sanoihan nykyinen presidentti Niinistökin, että palestiinalaiset tarvitsevat enemmän suojelua kuin muut!
HYVÄ HIENOA! ERINOMAISTA!!!
KANNATAMME PRES. HALOSEN LINJAA!
7
<50
Vastaukset
- hyvä joojoo
Mitä ne palestiinalaiset siitä hyötyvät että sinä julistat tuommoista täällä? Ne on siellä omassa maassa ja sinä turvallisessa Suomessa. Sulle se sota on sellaista viihdettä jonka avulla pyrit vain itse loistamaan hyväksikäyttämällä sodan uhreja.
Sota on kuin riita: siinä tarvitaan kaksi osapuolta, toinen harvoin viattomampi toista.
Kaivat verta nenästäsi asettumalla toisen puolelle toista vastaan.
Raamatun tapahtumat sijoittuvat Israeliin josta syystä uskovaiset pitävät sitä pyhänä maana.
Missiosi muuttaa tämä asia on sama kuin yhtä tyhjän kanssa. Et saa muutettua mitään.
Esiinnyt viisaana poliitikan tuntijana ja tyylisi on ärsyttävän mahtipontinen.
Tarvitset siihen tiedon sodan uhreista, joista et välitä pierunkaan vertaa.- kiRKKo harhoiSSa
KirkkoisätTekevätSaastutusta on jälkeen jäänyt, uskonnossa, politiikassa ja kellokin jäljessä. KaikenTaitaaSekoittaa ei ole vielä huomannut, että presidentti on vaihtunut ja nykyisin presidentillämme on munaT ja munaa toivottaa Jumalan siunausta koko kansalle, mutta nykyinen presidenttimme ei osaa munia kuten mmmuumimamma.
KatsoTässäSontaa ei ymmärrä että sodan aloittaja on sotasyyllinen 1948 lähtien ja
että "rakettien" ampuminen naapurivaltion alueelle saattaa johtaa samanlaisiin vastauksiin. Kuten ki-Moon totesi, Gaza on miehitetty, islamistimilitanttien hallinnolla, ja Israelin kannattaisi tehdä korkea muuri Gazan arabien suojaksi, kuten Juudeassa ja Samariassakin on tehty. KentiesTämäSelvittää, Rooman katolisen kannattajan.
- Kiitos.
Luotsit voisi pyyhkiä hieman reippaamin pois näitä tänne Helluntailaisuuspalstalle kuulumattomia kirjoituksia. KTS on häirikkö ja häneen voisi myös suhtautua sillä tavalla.
- ja mahtipontinen
Sotahullu ja nauttii veren ja sodan ajattelemisesta.
- 20+5
Mokoma ämmä. Pitäisi jo päänsä kiinni.
Ihan riittävästi sai vahinkoa aikaan virkakautenaan. - 88+9
20+5 kirjoitti:
Mokoma ämmä. Pitäisi jo päänsä kiinni.
Ihan riittävästi sai vahinkoa aikaan virkakautenaan.Eix hän oo Lesbo?
- A.S.
"Kannatamme"? Siis ketkä? Sinä ja Tuomio jako, vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145