Olen menossa ensi kesänä naimisiin, ja nytten olisi aika sitten keksiä paikka, mistä hankkisimme mulle ja sulhaselle sekä kaasolle ja bestmanille mekot / puvut…
Millaisia kokemuksia teillä on? Mitä paikkoja suosittelette?
Itse kävin pikaisesti pyörähtämässä viime viikolla Niinattaressa, ja ainakin nopean visiitin yhteydessä totesin, että heillä on ainakin tosi iso valikoima.
Auttakaa, sillä kohta tulee kiire! :)
Kokemuksia Pk-seudun hää-ja juhlapukuliikkeistä?!
7
228
Vastaukset
- miikkus
Onko vinkkeja Tampereella hääliikkeistä
- Maria-Mäkinen
Mä kävin ostamassa muutama Vuos sitten mun vanhojentanssi mekon Niinattaresta tosta stadista. Silloin sain ainakin sieltä asiantuntevaa palautetta ja mekon ajoissa valmiina kun siihen tehtiin pieniä muutoksia. Olen myös menossa ens kesänä naimisiin ja tarkoitus olisi Niinattaresta ostaa häämekko ja varmaan vuokrataan miehelle puku sieltä. Sen mitä olen netissä vertaillu eri paikkoja niin kyllä tuo niinatar taitaa ainakin mun mielestä olla valikoimaltaan laajin..
- tuusulanmorsmaikku
Hei aivan mahtavaa että tällainen keskustelu löytyi… mulla kanssa ensi kesälle hääpuku vielä tilaamatta ja kohta rupee olemaan hätä asian kanssa. Asun itse Tuusulassa ja täällä lähiseudulla ei ainakaan löydy mitään joten helsingin päästä varmaan lähettävä etsimään. Yks kaveri kehu myös tuota niinatar-liikettä josta täälläkin on positiivisia kokemuksia listattuna. Tietääkö kukaan mikä siellä on käytäntö saako marssia vaan sisään vai pitääkö varata aika?
- MiuanaH
Stilissima ja Lovebirds www.stilissima.fi ja www.lovebirds.fi Ekasta ostin ja toisen kautta myin pukuni pois. Maksoin sitten "väliä" 200€.
- wqeee
2015 newest Wedding Dresses Prom Dresses www.millybride.co.uk offer 2015 Wedding Dresses,
Bridesmaid Dresses, Evening Dresses ,2015 Prom Dresses ,Flower Girl Dresses And Mother Of
The Bridal Dresses. www.millybride.co.uk 2015 spring wedding dresses at
www.millybride.co.uk offer 2015 Wedding Dresses,Bridesmaid Dresses, Evening Dresses,2015
Prom Dresses ,Flower Girl Dresses And Mother Of The Bridal Dresses. - Beauty1
Stilissimaa voin suositella, kokemukseni ja ystävieni kokemuksien perusteella.
Erittäin asiantunteva palvelu, kauniit puvut, kaunis liike, ja mikä parasta, siellä tuli tunne, että siellä oikeasti halutaan löytää asiakkaalle juuri se oikea, sopivankokoinen puku, eikä pelkästään rahastaa.
Kävin muutamassa muussa, mutta tiesin jo silloin, mistä haluan ostaa pukuni.
Paras hää-ja Iltapukuliike.
Mainittakoon vielä, että malleja ei ollut niin paljon, mutta hyvällä maulla valittuja, jokaiselle jotakin. - MRS2016
Niinatar on valikoimaltaan paras ja laajin. Kun kierrettiin niin kaasojen kanssa yhdessä todettiin että Niinattaressa oli positiivinen ilmapiiri ja mielestämme parhaimmat puvut. Oli monta josta piti valita eikä vaan 1-2 jota pakolla joutui sovittamaan. Niinatar kannattaa siis ehdottomasti laittaa listalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti29546140Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5411548Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy27611194Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump589946Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla958759Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua3116857Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka193909Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73606- 873475
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti33470