Kertominen kunniaan

ja sama jatkuu

Jäälleen sain kuulla ystäviltä ja ex-sukulaisilta, kuinka olivat kuuleet ex-puolisoni uudelta suhteelta, kuinka kova elämä exälläni on ollut. Tämä ei ole siis ensimmäinen kerta, kun tätä kuulen. Hän toimii siis aivan samoin kuin minunkin kanssani, kun rupesimme seurustelemaan.

On ikävää, kun ihmiset joiden läheisyydessä tälläinen ihminen on, pystyy pelaamaan peliään ikävän pitkään uuden suhteen kanssa, kun kukaan ei halua kertoa totuutta.

Toivoisin kaikkien, jotka tämmöisen ihmisen tuntevat, kertoisivan uudelle suhteelle (vaikka toinen ei uskoisikaan), millaisesta ihmisestä on kyse.

En ehkä olisi itsekkään uskonut mitä minulle oltaisiin kerrottu, mutta ehkä olisin harkinnut pidempään yhteen muuttamista ja lasten hakkimista.

1

205

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaikkiAlustaTaas

      Saman kokenut. Kaikki (totuus exäni ent.liitosta ja erosta) alkoi paljastua minulle vasta liian myöhään. Halusin rakastaa ja saada rakkautta, oli ihan liian sokea. Ja tulin sitten jätetyksi kylmästi lasten kanssa, mies se elää jo kolmannen naisen ja uusien lasten kanssa heti perään. Sama jatkuu siis..ja arvatkaapas, tietääkö uusi nainen lastensa kanssa, mitä ja miten tämä komea mies kohteli minua..ja kuinka likaista peliä hän ihmisten elämillä ja tunteilla pelaa.

      Eihän sitä voi edes tajuta, että joku on noin kipeä. Valitettavasti. Varokaa oikeasti vasta eronneita..siis ei liian nopeasti yhteen muuttamista, asunnon ostoa ym. Tutustukaa, seurustelkaa, ei perheitä yhteen liian nopeaa.Nyt olen paljon viisaampi. Mutta en olisi halunnut kaikkea tuota oppia noin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1600
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      105
      807
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe