Onko maailma sekoamassa ja kaiken takana

suuri salaliitto?!!

Monet jotka ovat yrittäneet varoittaa ihmiskuntaa on heille itselleen käynyt huonosti.

Mitä mieltä olet seuraavasta maailmaa koskevasta jutusta?


http://kummajuttu.fi/2011/08/29/michael-jackson-varoitti-salaliitoista/
15135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitä on salaliitto?
Ensin on määriteltävä mitä salaliitolla tarkoitamme.
Maailma on toiminut aina kuin salaliitto kun ihmisten välillä on yhteisöllisyyttä.
Ihmiset ryhmittäytyvät eri asioiden kannattajiksi ja kilpailevat eri ryhmien etuja ajaen.
Kilpailussa käytetään yleistä mielipidettä välineenä oman asian edistämiseen.
Se jonka toimet pääsevät eniten vaikuttamaan kokonaiskehitykseen on salaliitossa vahvoilla.
Yhteiskunnassa johtava joukko ihmisiä pyrkii aina vahvistamaan omaa asemaansa kaikin käytettävissä olevin tietoinensa ja ohjaamaan sen avulla hallittaviensa ja jopa vastustajiensakin toimia.

Äänestä

On sekoamassa! Enää ei tiedä mihin uskoa. Uutisetkin ovat kuulemma suureksi osaksi "näyteltyjä kohtauksia" jotka ylidramatisoidaan vain jotta saadaan vaikutettua ihmisten mieleen negatiivisesti. Tuntuu, että ihmisiä manipuloidaan täysin medialla. uudet musiikkivideot ovat nykyään aivan kauheaa katsottavaa väkivaltaa ja narsistista itsensä esittelyä, eri artistien taholta. Musiikki ei ole se tärkein asia vaan kohauttavat videot ja huomion saanti. Monesti uutta "musiikkia" mainostetaankin sanoin "katsokaa uusin kohuvideo jossa sitä ja tätä" ja korostaisin sanaa "katsokaa" ei kuunnelkaa

Äänestä

Onhan se tiedossamme että "Antikristus 666" hallinnollista järjestystä edustava poliittinen eliitti Rockefellerin ja Bildenbergin antamien määräysten mukaisesti annettu CIA:lle ja FBI:lle sekä muille valtioiden Poliisitoimenjohtajille oikeus omatoimisesti määritellä yhteiskunnan toiminnan kannalta haitalliset kansalaiset, kuin myös edellä mainittujen maailman varakkaimpien tahojen kautta on poliisille annettu laittomasti Perustuslain vastainen toimenpide oikeus likvidoida ilman oikeudenkäyntiä sellaiset henkilöt jotka ovat aiemmin saaneet mielipiteensä tai suorastaan poliittisen skandaalin herättävän Wikileaks paljastuksensa julkisuuteen.

Äänestä
  • Niin mitenkäs tämä oikein on ymmärrettävissä, muutoin kuin Herramme Jeesuksen Kristuksen antaman lopun aikojen tiedoitus toiminnan kautta, sillä ihmiskunta on elänyt vuodesta 1914. lähtien Raamatussa ennustettua lopun aikojen huipentumista, jolloin maailmaan nousee I ja II Maailmansodan jälkeen teollisen vallankumouksen ja todella massiivisen fossiilisten polttoaineiden käytön myötä maailman rikkain taloudellinen eliitti (Rottchild eli Bildenberg sekä Rockefeller) jotka varallisuutensa perusteella on määritelty maailman johtavaksi poliittiseksi eliitiksi jopa siinä määrin että Rockefellerin määräyksestä annettiin CIA:lle määräys tappaa Yhdysvaltain virallinen Presidentti John F. Kennedy, sekä hänen pikku veljensä Robert Kennedy. Ja tämän salamurhan jälkeen USA:n virallinen Presidentti asetettiin Perustuslain vastaisesti Kongressin päätösvallan alaisuuteen, jonka ehdottomasti vahvin päätösvaltainen edustaja oli Nelson Rockefeller, kuin vielä tänäänkin hänen poikansa Rockefeller suvun edustajana.

    Äänestä

  • Robert McKeancy kirjoitti:

    Niin mitenkäs tämä oikein on ymmärrettävissä, muutoin kuin Herramme Jeesuksen Kristuksen antaman lopun aikojen tiedoitus toiminnan kautta, sillä ihmiskunta on elänyt vuodesta 1914. lähtien Raamatussa ennustettua lopun aikojen huipentumista, jolloin maailmaan nousee I ja II Maailmansodan jälkeen teollisen vallankumouksen ja todella massiivisen fossiilisten polttoaineiden käytön myötä maailman rikkain taloudellinen eliitti (Rottchild eli Bildenberg sekä Rockefeller) jotka varallisuutensa perusteella on määritelty maailman johtavaksi poliittiseksi eliitiksi jopa siinä määrin että Rockefellerin määräyksestä annettiin CIA:lle määräys tappaa Yhdysvaltain virallinen Presidentti John F. Kennedy, sekä hänen pikku veljensä Robert Kennedy. Ja tämän salamurhan jälkeen USA:n virallinen Presidentti asetettiin Perustuslain vastaisesti Kongressin päätösvallan alaisuuteen, jonka ehdottomasti vahvin päätösvaltainen edustaja oli Nelson Rockefeller, kuin vielä tänäänkin hänen poikansa Rockefeller suvun edustajana.

    Perustuslakia on muuteltu Suomessakin. Sitten sitä "tulkitaan" puoluekoneistojen-virkaeliitin itsensä toimesta.

    Äänestä

Hys..hys.. siitä ei saa puhua, täytyy vaan toimia kuten he haluavat. Media jne on täysin ko järjestön hallussa. Jos ymmärtää niin tietää mistä/kenestä on kyse. Totuudenpuhujat on valitettavan usein eriskummallisista syistä johtuen kuolleet ja tutkinta näistä kyseenalaista.

Verkkomedia kirjoittaa asiasta kuten se on, eikä tietenkään saa mitään tukea verorahoilla kuten aivopesu-valtamedia.

Äänestä

Suurin salaliitto on se, että Rotshieldin omistamat keskuspankit ovat ottaneet monopolikseen painaa valuuttoja ja lainata niitä valtioille korkoja vastaan. Siis valtiot eivät enää paina omaa rahaansa, vaan lainaavat sitä Rotschieldin pankeilta! Ajatelkaapa, mikä välistäveto. Tälle on pantava loppu.

Kuunnelkaa David Ickeä, Eustace Mullinsia, Kenneth O'Keefea ym.

Salaliitto on kuin pyramidi. Sen huipulla on harva yksilö, jonka sätkyukkoja alemmat tasot ovat. Suomalaiset poliitikot ovat aika alhaisella tasolla, ja hekin yrittävät parastaan totellakseen ylhäältä annettuja käskyjä. Stuppelokin ilmoittaa, että 'Ukrainan ja Venäjän neuvottelusta ei odoteta hyviä tuloksia'. Ylen uutistenlukija kertoi eilen tuohduksissaan, että Unkari on ilmaissut ihailevansa Venäjän systeemiä, 'Venäjän epädemokraattista' systeemiä, ja aikovansa irtautua EU:sta. Meidän on tarkoitus ajatella, että a) Unkari toimii vastuuttomasti, b) Venäjä on epädemokraattinen ja huono yhteiskunta, c) EU:sta eroon haluaminen on jonkinlainen rikos ihmisyyttä vastaan, ei kansallistunteen ja vapaudenkaipuun ja terveen talousajattelun osoitus.

Olemmeko me manipuloitavissa? Uskommeko, että kun USA patentoi jo vuonna 2009 ebola-viruksen, ja levittää sitä nyt ympäri maailmaa, se on vain sattumaa; miksipä ei valtio saisi kehitellä viruksia? Miksipä ebolasta ei voisi puhua 'vaikeasti leviävänä tautina' samalla, kun muuttaa lakia niin, että kuumeesta kärsivät ja ne, joiden arvellaan kärsivän kuumeesta, voidaan sulkea leireille, jotka ovat jo valmiina ympäri maata, olleet jo vuosia (puhun siis USA:sta). Miten Suomessa? Suljetaanko täällä rajat, vai lähetelläänkö edelleen hoitajia paikan päälle sairastumaan ja palaamaan levittämään tautia muillekin? Koska niin on käsketty?

Onko tämä meidän maailmamme, vai onko maapallo harvain omistuksessa ja me olemme heidän hyyryläisiään, heidän karjaansa, jonka he voivat teurastaa, jos tulee puutetta tilasta tai rehusta?

Minä haluaisin, että meidän maailmamme kuuluu meille, ihmiskunnalle, jokaiselle, ei vain muutamalle tuhannelle sen rohmunneelle.

Äänestä

Valitettavasti poliittinen koneisto on täysin jonkun muun kuin kansan hallinnassa.ja se tekee jatkuvasti päätöksiä toisin kuin kansa haluaa. Tätä on jatkunut jo kauan, tulokset alkaa näkymään mm maahanmuuttona, talouden alamäkenä, moraalittomuutena, homojen jatkuvana mainostamisena jne. Omaisuudensuojakin alkaa olla kyseenalainen kun Perustuslakia oikein perusteellisesti tulkitaan..

Äänestä

Kyllä siltä vaikuttaa

Äänestä

Liittovaltion tuloa valmistellaan.

Äänestä

Joo en voi kyllä katsoa uusia "musiikkivideoita" lastenkaan kanssa. Aikoinaan vanhempani näyttivät minulle ABBA-videoita, jotka olivat myös musiikillisesti huppua mihin ei tänä päivänä pystytä Musiikkimakuni ei voi käsittää tätä nykymenoa musiikissa eikä videoissa.

Äänestä

..

Äänestä

Möröt vastaan Muukalaiset!

Ufot hyökkää!

Kaikki hörhöilijät yhtykää

Äänestä
  • Loppujen lopuksi hörhöt tietää parhaiten vaikkei kukaan heitä uskoisikaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on... kirjoitti:

suuri salaliitto?!!

Monet jotka ovat yrittäneet varoittaa ihmiskuntaa on heille itselleen käynyt huonosti.

Mitä mieltä olet seuraavasta maailmaa koskevasta jutusta?


http://kummajuttu.fi/2011/08/29/michael-jackson-varoitti-salaliitoista/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu